Trénink paměti běžnými činnostmi. Zajistěte si bystrou mysl i ve stáří

Stárnutí nepodléhá pouze naše tělo, ale i mozek – paměť, mysl i intelekt se postupem času zhoršují. I když tento přirozený proces nezastavíme, můžeme jej zpomalit správnou stravou, aktivním životním stylem a určitými činnostmi, pomocí nichž si můžeme ve stáří zajistit bystrý mozek a mysl.

Meditace

Meditace pomáhá snižovat stres, krevní tlak, posiluje imunitní systém a zlepšuje schopnost soustředit se. Pouhých 10 minut relaxace denně vás vrátí do dobré nálady a pomůže mozku lépe pracovat.

Vaření

Studie zjistily, že lidé, kteří často vaří, vedou obecně zdravější život. Kromě toho mají možnost vybrat si nejzdravější potraviny a těšit se z procesu vaření a následného chutného výsledku, který sami vytvořili.

Čtení

Není žádné překvapení, že čtení učí mysl soustředit se, rozšiřuje slovní zásobu, rozvíjí představivost, analytické schopnosti a činí mozek aktivnějším. Navíc, čtení je jedním z nejlepších způsobů, jak řešit stres.

Hra na hudební nástroj

Hra na hudební nástroj podporuje kognitivní vývoj, zlepšuje koordinaci a jemné motorické dovednosti. Zároveň má velký vliv na úroveň IQ.

Tanec

Tanec není jen vynikajícím fyzickým cvičením, které snižuje stres a zvyšuje hladinu serotoninu, ale pomáhá nám i aktivně využívat různé oblasti mozku k zapamatování si všemožných kombinací pohybů.

Týmové sporty

Když hrajete v týmu, získáváte mnoho výhod – pohyb, nové přátele, komunikaci. Výzkumy ukazují, že nedostatek komunikace negativně ovlivňuje stav mozku i celkové zdraví.

Výuka jazyků

Učíte-li se cizí jazyk, budete chytřejší. Kromě toho budete schopní komunikovat i s cizinci a poznávat jejich kulturu. To všechno pomáhá snížit riziko demence.

Smích

Smích představuje aktivní meditaci. Je vynikajícím lékem pro mozek i celé tělo. Ať už si vyberete jakýkoli koníček, smích bude vždy skvělým doplňkem jakékoli činnosti.

Obrázky: Pixabay