Tři patra luxusu v obytném domě širokým pouhé dva metry

Žít ve dva metry širokém domě se může zdát jako prakticky nemožné. Vlastně se zdá být zvláštní, že by takový dům vůbec existoval. A přesto existuje. Je součástí jednoho bloku domů v Londýně a původně se jedná o zastavěnou uličku, která se původně mezi jeho sousedními domy táhla. Nápad je to kuriózní, nicméně obyvatel tohoto domku si s jeho využitím velmi zajímavým způsobem poradil. Pojďte se podívat, jak luxusně a efektivně se dá zařídit dva metry široký dům.

Mezerový dům za milion Eur

Dům vmáčknutý do uličky se nachází v obchodní čtvrti v centru Londýna, a jedná se tak o prémiové bydlení v centru města v sousedství luxusní pizzerie a dalších podniků. Cena tohoto domku, který byl v roce 2013 kompletně zrekonstruován renomovaným designovým ateliérem, se proto vyhoupla na celých 1,2 milionu Euro, což je v přepočtu něco přes 30 milionů korun. Když se podíváte dovnitř, zjistíte, že tato cena není vůbec přehnaná, a to ani vzhledem k velmi kompaktním rozměrům tohoto domku.

Realitní kancelář mu přezdívá „Slim House“, tedy štíhlý dům a potenciálním zákazníkům   představuje ve velmi zářivém světle.

„Díky svým jedinečným rozměrům je Slim House opravdu vzácným nálezem, který je jedním z mála v Londýně.“ A rozhodně to není nadnesené tvrzení. Navíc díky specializovanému profesionálnímu zásahu designerů se zefektivnilo zařízení tohoto bytu, ve kterém záleží doslova na každém centimetru.

Tři patra luxusu

Během renovace bytoví návrháři zajistili, aby každý z těchto nemnoha centimetrů byl využit nadmíru efektivně a zároveň se snažili celý prostor prosvětlit a opticky zvětšit. A dokonce se našel prostor i na malou a roztomilou zahrádku.

Mimoto, že je dům jen dva metry široký, má totiž tři patra, která architekt využil naprosto dokonale. Všechna patra osadil světlíky, prostor vyladil do světlých barev, které ho opticky zvětšují a využil systému otevřených skříní a polic, které tak šetří drahocenný prostor.

Do bytu se tak pohodlně vešla kuchyně, podkrovní ložnice, dvě koupelny, obývací pokoj i pracovna. Úplně dole v přízemí se našel prostor i pro koutek k posezení obklopený maličkatou, roztomilou zahrádkou. I když se jedná o poněkud užší bydlení, určitě by si ho každý z nás rád nechal líbit.

Obrázky: Elle