Tři snadné cviky, které spolehlivě uleví od bolesti kolen

Věděli jste, že každý kilogram tuku, který máte na těle, se rovná 4,5 kg tlaku na kolenní klouby?  S ohledem na tento fakt není těžké pochopit, proč je bolest kolen tak běžná, a to zejména u starších nebo obézních jedinců. Dnes se podíváme na to, jak to změnit. Nikoli léky nebo operací, ale několika jednoduchými cviky.

Kroky nahoru

Vezměte pár tlustých knih a dejte je na sebe. Dále jednu nohu položte na vzniklý schod. Pokud máte v domě normální schody, můžete je samozřejmě použít. Koleno by mělo vždy zůstat za prsty. Začněte opírat svou tělesnou hmotnost na nohu. Pomalým pohybem vytáhněte druhou nohu až ke schodu. Měli byste cítit, jak vaše kolenní svaly pracují. Sklopte nohu a opakujte tento pohyb, dokud to nezačne bolet. Poté proveďte další dvě opakování a vyměňte strany.

Výpady

Ještě jednou použijeme stoh knih. Jděte nohou směrem dopředu a položte nohy na obě strany stohu. Stejně jako u posledního cviku by koleno nemělo nikdy přesáhnout prsty na nohou. Ujistěte se, že máte rovná záda. Zpomaleným pohybem spusťte tělo rovně dolů, aby se zadní koleno dotklo knih. Pomalu zvedněte tělo a opakujte, dokud nebudete koleno cítit. Poté proveďte další dvě opakování a vyměňte strany.

Dřepy

Zde budete potřebovat židli. Postavte se zády k židli. Položte nohy zhruba na šířku ramen. Zatlačte zadek dozadu a dolů, dokud neucítíte, že se dotýká povrchu židle. Poté vyskočte vzpřímeně. Tento pohyb opakujte, dokud neucítíte pálení v kolenou. Poté proveďte další dvě opakování. Jedná se o velmi jednoduchý cvik, který dokáže udělat každý a přitom vás snadno a poměrně rychle zbaví bolesti. Uvidíte, že během pár dnů budou vaše kolena posílená a bolest bude pryč.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Webmd.com