Chování, které zabíjí vztah ještě předtím, než vůbec začne

Máte pocit, že neustále skáčete od partnera k partnerovi a přitom v žádném vztahu nezůstanete příliš dlouho? Možná se skutečně nemýlíte. Studie ukazují, že v průměru vztahy končí rychleji než kdy dříve. To samozřejmě neznamená, že musíte jednoduše pokrčit rameny a přijmou fakt, že budete navždy sami. Ve skutečnosti není důvod, proč byste nemohli mít dlouhodobý, zdravý a velmi spokojený vztah.

Pochybování o sobě

Pokud o sobě neustále pochybujete, jak můžete opravdu očekávat, že si někdo jiný bude myslet, že jste úžasní a sebevědomí? Pochybováním o sobě komplikujete vše od plánování termínů až po diskusi o dalších krocích ve vztahu. Pokud máte pochybnosti, věnujte nějaký čas sami sobě, než se pokusíte přivést do svého života někoho jiného.

Snobství

Mít určitý standard je naprosto normální a přijatelné. Neočekávejte ovšem, že najdete někoho dokonalého, protože ho nikdy nenajdete. Nikdo pro vás nebude naprosto ideální a na zela stejné vlně jako jste vy. Tito lidé mimo Hollywood neexistují. Zbavte se snobství a nesmyslných požadavků. Naučte  se svým partnerem pracovat na vytvoření dobrého vztahu.

Negativita

Při opakovaném randění s různými partnery se zraníte a budete se občas cítit trpce. Pokud jste se nedostali přes minulé rány, dejte si pauzu, než  se vrátíte do vyhledávání nového vztahu. Když budete negativní a podezíraví, partnerovi to bude dříve nebo později vadit.

Příliš mnoho kompromisů

 Kompromis je ve vztahu samozřejmě důležitý. Ale kompromitování vašich základních hodnot je neomluvitelné. Když řeknete „ne“ určitým věcem, nemusí to hned znamenat smrt vašeho vztahu. Ve skutečnosti to může být způsob, jak stanovit dobré hranice, které v budoucnu povedou k jeho posílení.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Psychologytoday.com