V turecké zoo vzniklo jedinečné přátelství. Šimpanz nabídl lásku opuštěnému sirotkovi

Netradiční přátelství mezi zvířaty jsou na internetu velmi populární, roztomilá a někdy i vtipná. Rozdíly, které někdy lidem brání vcítit se do druhých, nejsou problémem pro zvířata, která se instinktivně rozhodnou připojit k těm, kteří v nich probudí hluboký cit. V turecké zoo vzniklo nádherné a jedinečné přátelství, které udržuje všechny ošetřovatele v úžasu.

Jde o vazbu mezi medvědím mládětem a šimpanzem

Do zoo v Gaziantepu byl převezen medvěd jménem Boncuk, kterého organizace zachránila po nelegálním obchodu s divočinou. Malému medvídkovi bylo pouhých 28 dní, když do Zoo dorazil do. Dne 5. dubna ho ošetřovatelé přivítali, a přestože se trochu bál, našel na tomto místě zvláštního společníka, který s ním bude možná po zbytek jeho života.

Novorozený Boncuk byl nervózní a měl přirozeně strach, ale šimpanz se ho nádherně ujal. Šimpanz jednoduše neodolal Boncukově kouzlu a rozhodl se k němu přistoupit. Nyní je tato dvojice skvělými přáteli a svým vztahem učí celý svět, že stigmata a rozdíly jsou jen pro lidi. Bez ohledu na to, že je každý z nich zcela jiného živočišného druhu a v přírodě by se ani nepotkali, jsou z nich přátelé.

Odlišnost jim rozhodně nevadí

Je zřejmé, že vztah mezi těmito dvěma stvořeními může být velmi odlišný, protože Boncuk doroste desetkrát více než jeho malý přítel, ale i když se něco takového stane, společníci zajisté zůstanou. I když se je snaží oddělit již nyní, tito přátelé jim to nehodlají dovolit. Tomu se říká pravé přátelství!

Boncuk dorazil do zoo Gaziantep po operaci, při které byl pytláky zraněn. Zachráněn byl ale nejen on, ale i další zvířata. Jeho život je nyní mnohem lepší ve srovnání s budoucností, která by ho jinak čekala. Díky včasnému zásahu záchranářů a bezpečnostních sil bylo z kamionů, ve kterých byla zvířata přepravována, zachráněno 10 papoušků, 38 hadů, 10 plameňáků, 40 pávů, 28 bažantů, 15 krokodýlů, 2 leguáni a 15 kachen.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Zoorprendente.com