Odložený tříměsíční chlapeček vděčí za svůj život překvapivému hrdinovi. Ušetřil ho před jistou smrtí

Tříměsíční chlapeček vděčí za svůj život překvapivému hrdinovi. Rodiče zanechali dítě opuštěné na ulici. Mělo velmi malou, téměř žádnou šanci přežít krutou ruskou zimu, ale naštěstí jej našla mourovatá kočka bez domova a začala jej zahřívat. Díky ní malý chlapec přežil.

Ve správný čas na správném místě

Masha je dlouhosrstá mourovatá kočka, která nemá domov, potuluje se po čtvrti v Obninsku v Rusku. Bloudí ulicemi, je to vlastně mazlíček všech obyvatel, nikomu nepřekáží. Jednoho dne uslyšela neznámý zvuk vycházející z krabice položené na kraji silnice. Jako správná kočka se rozhodla situaci blíže prozkoumat.

Našla tříměsíční dítě, které opustili jeho rodiče a nechali jej v krabici v chladné ruské zimě. Nikde kolem nebyl nikdo, koho by Masha mohla upozornit na svůj nález, a tak se rozhodla pomoct sama. Skočila do krabice a začala chlapce zahřívat.

Udržovala dítě v teple a hlasitě mňoukala

Vlezla do boxu a udržovala dítě v teple. Přitom začala hlasitě mňoukat. „Dítě bylo venku jen pár hodin, ale díky Mashe nedošlo k žádným zraněním ani podchlazení,“ uvedl mluvčí nemocnice. „Je obvykle velmi klidná, tichá a přátelská, takže když jsem ji slyšela mňoukat, myslela jsem si, že se možná zranila,“ řekla obyvatelka Obninska Irina Lavrov. „Normálně by přišla a pozdravila mě. Dokážete si představit můj šok, když jsem ji viděla ležet v krabici vedle dítěte? Očividně ji ovládly její mateřské instinkty a chtěla dítě chránit.“

Jakmile bylo dítě nalezeno, bylo převezeno do nemocnice, kde podstoupilo řadu kontrol a testů. Doktoři řekli, že je zdravý a nezraněný. Dodnes se neví, kdo nechal nebohé dítě venku na mrazu, zdali rodiče nebo jen zoufalá matka? Pokud jde o Mashu, je odměňována okolím nejrůznějšími pamlsky, jak se na takovou hrdinku sluší a patří.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Nypost.com