Trojsložkový čisticí nápoj odstraní z vašeho těla veškeré toxiny a nečistoty

To, že současný životní styl vystavuje naše těla nadlimitnímu náporu toxinů, už se dávno ví. Že se tyto toxiny usazují v tělesných tkáních a znesnadňují tak fungování základních životních funkcí, to už se ví také. Dokonce se ví i to, že existují potraviny, které nám pomáhají přírodní cestou se těchto toxinů zbavovat. Méně už se ale ví, které to jsou a ještě méně lidí tuší, jak takový detoxikační koktejl připravit. Přinášíme vám inspiraci na jeden z nich, který je velmi účinný a navíc i dobře chutná.

Detoxikační svatá trojice: zázvor, citrón a jablka

Nejvíce nečistot a toxinů se hromadí přirozeně v našich střevech, která jsou k tomu de facto určená. Náš organismus je sice disponovaný k tomu, aby většinu detoxikační práce zvládl vykonat sám a bez vnějších zásahů, nicméně chemické látky v našich potravinách a jiných faktorech z našeho okolí mu jeho funkci poněkud znesnadňují. Proto je vhodné sáhnout čas od času k některým podpůrným detoxikačním prostředkům.

Zázvor, citrony a jablka jsou přitom ty nejznámější druhy přírodních léčiv, které velmi dobře fungují při rozpouštění a odstraňování těchto nánosů nečistot a přitom dodávají do organismu řadu prospěšných látek, které mu pomohou se sebeobnovením po detoxu.

Zázvor podporuje činnost imunitního systému, zlepšuje vstřebávání živin, působí protizánětlivě a obsahuje spoustu vlákniny, která zlepšuje peristatiku střev. Citróny jsou bohaté na vitamin C, který působí antioxidačně, opět zlepšuje imunitu a zlepšuje trávení. Jablka obsahují spoustu vlákniny, díky čemuž zlepšují vstřebávání sacharidů a snižují hladinu cholesterolu.

Recept na očistný nápoj:

Budete potřebovat: 0,5 hrnku čerstvé jablečné šťávy, 2 lžíce citronové šťávy, 1 lžičku zázvorové šťávy, 0,5 lžičky mořské soli, 0,5 hrnku vlažné filtrované vody

Návod na přípravu a užívání: Všechny přísady nalijte do džbánku a důkladně je promíchejte. Užívejte tak, že jednu sklenici vypijete ráno na lačný žaludek, další dvě sklenice popíjejte během oběda a po obědě a další dvě sklenky večer kolem 19 hodin.

Důležité je užít 5 velkých sklenic, anebo 8 menších sklenic během dne. Detoxikaci provádějte jen jeden den a před jejím započetím se poraďte s lékařem, a to zejména pakliže jste alergik, diabetik, anebo těhotná.

Obrázky: Freepik