Trpí váš pes nadváhou? Zde několik tipů, jak mu pomoci shodit pár kilo

Stejně jako člověk, i pes může trpět nadváhou, což může být  pro jeho zdraví velmi nebezpečné. Jediný, ale zásadní rozdíl, je v tom, že psi nedokážou ovládat svou tělesnou hmotnost. Potřebují vaši pomoc. Je vaší odpovědností, aby čtyřnohý přítel zdravě vážil a popřípadě shodil nějaká kila navíc. A to i přesto, že budete muset občas říct ne těm sladkým psím očím.

Pes s nadváhou

Pokud váš pejsek trpí nadváhou, nemusíte se cítit provinile. Je těžké určit ideální váhu vašeho mazlíčka. Každá hmotnost se liší podle plemene a drobné změny v hmotnosti je obtížné u psů i zaznamenat. Přesto ale existuje řada věcí, kterým byste měli věnovat pozornost.

Určení obezity

Důležitým ukazatelem nadváhy nebo i podvýživy jsou kosti. Vůbec nevidíte kosti svého psa? Nebo naopak mu prosvítají skrze kůži? Pak trpí nadváhou nebo podvýživou. Dalším signálem je žaludek. Pokud je kulatý a visí níže než by měl, musí shodit pár kilogramů pomocí následujících tipů.

Zajděte k veterináři

Veterinář může určit, kolik má váš pes vážit a kolik váží nyní. Pokud bude potřeba sestavit plán hubnutí, odborník vám pomůže.

Předcházejte problémům

Pokud má pes velkou nadváhu, okamžitě trpí jeho klouby. Některá plemena jsou citlivější než jiná, proto se snažte těmto potížím předejít tím, že mu budete podávat jídlo, které obsahuje extra živiny pro zdravé klouby.

Dopřejte mu více pohybu

Zkuste každodenní procházku se psem o něco prodloužit nebo si doma častěji hrajte, například s míčkem.

Dieta

To znamená, že byste ho měli krmit na základě přibližné hmotnosti, kterou by měl mít. Existují speciální granule, které mají méně energie, ale psa zasytí.

Vyhněte se pochoutkám

Je hezké občas svému pejskovi dopřát nějaký ten pamlsek, ale pokud trpí nadváhou, měli byste s těmito dobrotami na chvíli přestat.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Margriet.nl