Typy lidí, které byste si ve svém životě měli udržet a kterým se vyhněte obloukem

Je pravda, že lidé ve vašem okolí vás ovlivňují více, než si myslíte. Lidé, kterými se obklopujete, vás mohou buď pozitivně motivovat, nebo naopak srážet. Když ze svého života vynecháte negativní lidi, stanete se šťastnějšími, zdravějšími a pohodovějšími. Pokud se rozhodnete obklopit lidmi povznášejícími, laskavými a úžasnými, pak se vaše pozitivní energie ještě prohloubí.

Tyto typy lidí byste si ve svém životě měli udržet za každou cenu:

Roztleskávačka

Tato osoba je vaším osobním motivátorem. Když se vám stane něco dobrého, raduje se vždy s vámi, blahopřeje vám a povzbudí vás, abyste si i nadále šli za svými sny. Když se cítíte na dně, motivátor je ten, kdo najde způsob, jak vás dostat zpět nahoru.

Spojovač

Pokud nevíte, kudy kam, tahle osoba vás vždy nasměruje správným směrem a ke správným lidem. On nebo ona nemusí mít všechny odpovědi na vaše otázky, ale je vždy ochotna vám pomoci a doporučí vám klidně jiná místa nebo osoby, které vám v hledání pomohou.

Učitel

Vidíte tuto osobu jako svého mentora. Dává vám dobré příklady, mluví s vámi o vašich rozhodnutích a učí vás správně rozlišovat. Tato osoba má nenápadnou a pokornou moudrost, která vás vede, ale přesto vám umožňuje dělat vlastní rozhodnutí.

Terapeut

Toto je přítel, se kterým můžete sdílet své nejhlubší obavy a tajemství, aniž byste byli jakkoliv odsouzeni. Takoví lidé umí výborně naslouchat a znají vás tak dobře, že často vědí, co si myslíte a cítíte, aniž by se vás museli ptát.

Komik

Mít v okolí přítele, který vás dokáže rozesmát, zvláště když vám není nejlíp, je nesmírně cenné. Tato osoba vyzařuje radost a ráda se baví. Komik vždy najde způsob, jak špatné situace přeměnit na pozitivní a dovede vás rozesmát.

Těmto typům lidí se raději vyhněte:

Drbna

Tento typ člověka vám naslouchá, ale rozhodně to nedělá pro vaše dobro. Naopak, všechno začerstva předá dál, a ještě si k tomu přidá něco z vlastní fantazie. Drbna může být pro váš život extrémně toxická. Vyhněte se všem lidem, kteří o vás mluví za zády nebo nedokážou udržet vaše tajemství. Důvěra je v každém vztahu zcela klíčová.

Stěžovatel

Život stěžovatele je neustále plný stresu a dramatu a živí se tím, že si neustále žádá vaši pozornost. Když nemohou najít nic, na co by si mohli stěžovat, začnou útočit na vás a váš život a poukazují jen na jeho negativa. Tuto negativní energii ve svém životě ale rozhodně nepotřebujete.

Přitakávač

Když je někdo přehnaně příjemný, je to obvykle něco, co by vás mělo upozornit, že zde bude nějaký skrytý problém. Tento typ člověka je ve skutečnosti pasivně agresivní a hledá souhlas tím, že je hyperkritický. Souhlasí se vším, co říkáte, ale ve skutečnosti vás nepodporuje ani se o vás nestará. Super příjemný člověk se stará jen o sebe a svůj vlastní prospěch.

Pesimista

Je to osoba, která neustále sráží dolů všechny okolo sebe. Sama vidí vše černě a nesnese, aby byl kdokoliv v jejím okolí šťastný a v pohodě. Bez ohledu na to, jak pozitivně věci vypadají nebo o jak veselém tématu se bavíte, pesimista najde způsob, jak zničit tento vzácný okamžik a vnést do každého takového momentu negativní energii. Tato osoba je stále naštvaná, rozčilená a zahořklá a její negativita je až toxická.

Všeználek

Inteligence je skvělá vlastnost, ale když někdo tvrdí, že je odborníkem na všechny problémy světa, je s největší pravděpodobností jen lhářem a podvodníkem bez sebekritiky. Často jsou tito lidé ve skutečnosti plní nejistoty a chtějí se cítit nadřazeni nad ostatními. Budou z vás vysávat život a pozitivní energii. Možná tito lidé jen potřebují pozornost a pomoc, ale není jen vaší odpovědností, aby ji dostali. Nasměrujte je tedy správným směrem, ale pokud jsou nepoučitelní, držte se od nich dál.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Powerofpositivity.com