Typy partnerů, kterým je lepší vyhnout se obloukem. Pokud takového máte, odstřihněte se od něj

Toxicita vztahu se může projevovat různými způsoby, včetně emocionálních, verbálních, finančních, sexuálních a fyzických nátlaků. Tyto typy mužů mají majetnické chování, takže jsou potenciálně nebezpečnými partnery. Poznáte je poměrně snadno.

Mamánek

Je to muž, který je neustále závislý. Kořen problému spočívá ve vztahu, který (ne)měl se svým otcem, ale důsledkem toho je silné připoutání k matce. To se bude samozřejmě negativně podepisovat na vašem vztahu, protože nikdy nenahradíte roli nejdůležitější ženy v jeho životě. Pokud dá vždy za pravdu matce, a ne vám, nerespektuje vaše potřeby a názory, pak od něj ruce pryč.

Uzurpátor

Takový muž vám nechce dovolit žít sama za sebe. Nechce, abyste rostla a rozvíjela se, je pro něj vyhovující, pokud toho víte co nejmíň, netrápí ho, že nemáte vlastní koníčky ani přátele a sedíte jen potichu doma a plníte jeho potřeby. Pokud se partner cítí ohrožen vašimi zájmy a touhou růst, je to špatně. Takového člověka nepotřebujete a dejte od něj raději ruce pryč.

Agresor

Ne vždycky je všechno růžové, ale pokud jste neustálým terčem jeho špatné nálady, vylévá si na vás vztek a vytváří ve vás pocit viny za věci, které nemůžete nijak ovlivnit, je něco velmi špatně. Od blbé nálady to může snadno sklouznout do verbálního útoku, ale i fyzického násilí.

Neukojitelný

Sex je samozřejmě velmi důležitou součástí každého vztahu. Je také jasné, že se může stát, že jeden z partnerů je náruživější a má na sex chuť častěji. Nikde není psáno, kolikrát týdně byste spolu měli spát, aby to bylo „normální“, to je jen na vás. Problém ale nastává ve chvíli, kdy vy sex nechcete a partner vás do něj nutí. Nedokázat ovládnout své touhy a libido je vážný problém, který je třeba řešit. Právě zde absentuje úcta k vám jako samostatnému člověku, pokud vás nutí do sexu, když vy nechcete nebo vyžaduje praktiky, které se vám nelíbí.

Pan Dokonalý

Má vždycky pravdu, všechno ví, všechno zná a nikdy se nemýlí. Možná vás nechá říct svůj názor, ale v lepším případě jej bude zcela ignorovat nebo se vám vysměje. Neumí dělat kompromisy a od vás čeká, že to budete tolerovat.

Žárlivec

Žárlivost je sama o sobě dost velkým problémem, ale pokud překračuje jisté meze, pravděpodobně byste měli velmi rychle zpozornět. Pokud vás přehnaně kontroluje, sleduje a hlídá, je nutné udělat tomu rázný konec. Všechna tato chování naznačují, že se jedná o muže s nízkým sebevědomím a možná s neurotismem. Pokud jste ve vztahu, kde váš partner žárlí, měli byste o situaci rychle informovat někoho blízkého.

Lakomec

Lakomec neustále mluví o škrtech, a to zejména na vaší straně. Nechce jet na dovolenou do hotelů, přemýšlí, proč se jít najíst do restaurace, když můžete jíst doma a neustále hledá nejekonomičtější řešení toho, co chcete dělat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Everydayhealth.com