Bezdomovec se snaží zlepšit svou životní situaci výrobou kožených výrobků. Co kus, to unikát. Posuďte sami

Životní situace každého z nás je odlišná, spousta lidí ve svém životě prožívá těžké období, z něhož nenachází východisko. Jeden muž z Nashvillu se ale snaží svou situaci zvrátit k lepšímu stůj co stůj, a tak se naučil novým dovednostem. Ean Greer vyrábí kožené boty a batohy, které nabízí k prodeji, aby si za vydělané peníze mohl koupit jídlo, přestože je bez domova.

Stačí si jen sednout a začít

„Všechno, co vyrábím, je něco, co lidé nosili před tisíci lety. Je to úžasné, co všechno může člověk vytvořit jen tak rukama. Prostě jen stačí sednout si a začít dělat,“ vypráví Ean. Ale jak přišel ke svému novému živobytí? Přece jen to není první věc, která vás napadne jako způsob, jak si vydělat peníze.

První boty

„Začal jsem hlavně kvůli sobě. První boty jsem vyrobil pro sebe, protože jsem chtěl pravé kožené mokasíny. Často jsem stopoval, všude bez peněz. Neměl jsem si ani jak koupit ponožky, což je trapné, když už se dostanete k někomu na návštěvu a zujete se. Takže jsem si řekl, že si musím vyrobit boty z pravé kůže,“ vrací se do minulosti Ean. A tak si je také vyrobil. Uchýlil se do neziskové organizace v Nashvillu s názvem Poverty and the Arts (Chudoba a umění), kde má vytvořené zázemí pro své nové řemeslo.

Kde získává materiál?

„Procházel jsem se po parkovišti a potkal jsem takovou hippie holku. Dala mi pytel na odpadky plný kožených zbytků. Přišlo mi to jako znamení,“ říká Ean. Ean je zatím stále bez domova, nyní ještě není schopný platit nájem, ale kromě toho je to normální muž, který se snaží využít každou příležitost ke zlepšení své životní situace.

Věříme, že jeho počínání bude určitě k něčemu. Jeho výrobky, které mají svůj příběh a co kus, to unikát, si jistě své zákazníky najdou.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Newschannel5.com