U letištní kontroly viděla slzícího muže, jak mu ochranka vyhazuje balíček. Emotivní incident nenechala být a rozhodla se zjistit, co bylo uvnitř

Jak každý ví, na letištích platí přísná pravidla. Jinak tomu není ani na letišti Clearwater na Floridě. Zde došlo k poněkud netradičnímu incidentu, kdy jeden z pasažérů byl nucen ochrankou vyhodit jistý balíček. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby to u muže nevyvolalo velmi emoční reakci.

Klasický let

Ivelise Hernandez létá pravidelně, takže nečekala, že tento let bude tak výjimečný. Vždy jí pomáhá její přítel Rico Bankston. Obvykle ji zaveze na letiště a stejně to udělal i v tento den. Ti dva zrovna stáli se zavazadly u odbavení, když si všimli něčeho velmi zvláštního.

Zakázané zboží 

Podle letištní ochranky měl dotyčný muž v tašce něco, co nebylo povolené vzít s sebou na palubu letadla. Ivelise a Rico neviděli, co je v balíčku. Všimli si, že onen muž začal být velmi rozrušený už jen při pomyšlení na to, že by měl balíček nechat na letišti. Většina lidí okolo nejspíš předpokládala, že se jednalo skutečně o něco nebezpečného. Po 11. září se kontroly zpřísnily natolik, že je skutečně obtížné s sebou na palubě převážet něco nestandardního. Nikomu tedy nepřipadalo zvláštní, že jsou okolo kontroly nějaké potíže a vše trvá trochu déle.

Do popelnice 

Muž se dlouho snažil ochranku přesvědčit, že si musí vzít balíček s sebou a za žádnou cenu se jej nechtěl vzdát. Jeho snažení se ale ukázalo jako marné. Jeho prosby nebyly vyslyšeny a bylo mu řečeno, že balíček musí jít do nejbližší popelnice. K tomu nakonec viditelně rozrušený muž svolil, byť nerad. Nesjpíše ale potřeboval odletět a nechtěl let zmeškat.

Tajná mise

Rico i Ivelise toho muže litovali. Bylo patrné, že mu na balíčku velmi záleží. Proto Ivelise pověřila Rica, aby obsah balíčku před odchodem z letiště prozkoumal a zjistil, čeho se muž nechtěl vzdát. Rico tedy balíček vylovil z odpadků a odvezl domů.

Překvapení 

Ivelise byla přirozeně velmi zvědavá na obsah balíčku. Po přistání proto rychle zapnula telefon, aby zjistila, zda se Ricovi podařilo balíček získat. Rico očekával, že najde něco velmi zvláštního, ale jediné, co objevil, byla obyčejné těžítko ve tvaru sněhové koule. Přesto Rico brzy objevil její emocionální hodnotu. Byly v ní dvě fotky. Na prvním obrázku byla malá holčička a na druhém starší pár. Sněhová koule také dokázala zahrát píseň Greensleeves. Na kouli byl navíc vyryt text „Milujeme tě, Katie. Babička a dědeček 25/16/16“.

Museli jednat

Oba se ihned rozhodli, že kouli chtějí vrátit jejímu majiteli. I když neměli žádná vodítka, přesto se nevzdali a snažili se majitele všemi prostředky najít. Ivelise se rozhodla zahájit jejich pátrání přes Facebook. Zveřejnila tam všechny podrobnosti, které o sněhové kouli znala, ale ona ani Rico pátrání nedávali příliš velké šance.

Virální dosah

Oba ale podcenili kouzlo internetu. Příspěvek se stal natolik virálním, že byl sdílen více než 48 000krát. Stále se ale nic nedělo. Až zaměstnankyně společnosti Things Remembered odpověděla zprávou, že takové sněhové koule prodávala v práci. Zkontaktovali se s ní a zdálo se, že jsou konečně na správné stopě. A také že ano, nakonec bylo nalezeno jméno osoby, která si kouli koupila: Linda Modry.

Vnučka Katie 

Linda Modry objednala sněhovou kouli speciálně pro svou pětiletou vnučku Katie. Katie bohužel nikdy nedostala svůj dárek, protože byl vyhozen na letišti. Její otec Michael jej jí chtěl přivézt poté, co své rodiče na Floridě navštívil.

Předání

Ivelise a Rico byli velmi šťastní, že se jim podařilo najít jejího majitele. Dokonce zjistili, že Linda žije ve stejné oblasti. Ivelise a Linda se navzájem kontaktovaly a rozhodly se setkat. Setkání bylo velmi silné a emoční, obě ženy byly nadšené, že se poznaly a že je k sobě svedly takové nečekané okolnosti. Sněhová koule se tedy nakonec dostala do správných rukou.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Icepop.com