Pohádkovou výhru v loterii si šťastlivkyně užila jen pár vteřin. Následující události se pro ni proměnily ve zlý sen s nejistým koncem

Sázíte také občas loterii? I když jsou šance na vítězství malé, může se vám poštěstit. O to hůř byste se ale asi cítili, kdyby se vás někdo pokoušel o vaši výhru obrat. Podle všeho se přesně toto stalo jedné ženě z Itálie, kterou se prodavač pokusil o výhru připravit nepoctivým způsobem.

Touha po výhře

Podle jejího svědectví jí majitel obchodu údajně ukradl lístek do loterie a vydával jej za svůj vlastní. Policie svou pozornost zaměřila na 57letého Gaetana Scutellaru, který by měl být následně obviněn z pokusu a podvod. Italská média uvedla, že šedesátiletá žena si v pátek v obchodě koupila dva stírací losy a poté, co jeden seškrábala, uvědomila si, že vyhrála jackpot 500 000 EUR (cca 12 600 000 Kč).

Požádala o ověření výhry

Údajně požádala zaměstnance, aby výhru ověřil, a tato osoba šla ke Scutellarovi – jehož manželka vlastní obchod – aby zkontroloval lístek. Scutellaro místo toho naskočil na svůj skútr, odjel a už se nevrátil, informovala místní média.

Lupič na útěku

Žena ihned kontaktoval místní policii a oznámila celou situaci s tím, že chce podat trestní oznámení na zatím neznámého pachatele. Italský finanční úřad, který spravuje stírací losy, v reakci na to zmrazil blok vstupenek prodaných v obchodě. V pondělí se Scutellaro pokusil nastoupit na let na Kanárské ostrovy z římského letiště Fiumicino, ale zastavila ho policie. Muž tvrdil, že lístek patří jemu, požádal o připsání ceny na svůj účet a řekl policii, že chce ženu nahlásit za urážku na cti.

Jak to dopadne?

Výhra však zatím zůstává zabezpečena a nebude nikomu vydána, dokud se okolnosti celého případu řádně neprošetří. I problematický obchod, kde k incidentu údajně došlo, je zatím dočasně uzavřen. Podle italských médií musí Scutellarova manželka prokázat, že se neúčastnila tohoto podvodného incidentu, aby podnik mohl znovu otevřít své dveře. Zda to bude možné, nebo jí incident jejího muže zničí její podnikání, zatím není jasné.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Canoe.com