Pokud si neustále valíte hromadu práce před sebou a nedokončujete své úkoly, zkuste tyto metody pro lepší soustředění

Čeká vás spousta práce, ale nejste schopní se soustředit? Berete co deset minut do ruky mobil a kontrolujete sociální sítě nebo hledáte novinky na internetu? Takový scénář známe všichni. Najednou uběhne hodina, pak dvě, tři, aniž bychom stihli to, co jsme si ráno předsevzali. A tak si neustále valíme hromadu práce před sebou. Svou koncentraci ale můžeme zlepšit, chce to čas, úsilí a energii, ale jde to. Ačkoli to není snadný úkol, zde je několik tipů, které vám pomohou se soustředit na své každodenní povinnosti.

Odstraňte nebo minimalizujte rušivé elementy

Abyste se mohli dobře soustředit na práci, je potřeba odstranit rušivé vlivy z vašeho okolí. Vypněte televizi nebo rádio, nezvedejte jiné než naléhavé hovory a snažte si zařídit tichý pracovní prostor.

Vnitřní hluk

To je ta těžší část. S vnějším hlukem je snazší se vyrovnat, ale co naše myšlenky uvnitř hlavy? Všechen ten stres, úzkost a obavy, co vám šeptají do hlavy a vyrušují vás? Spánek je lék na všechno. Abyste se mohli dobře soustředit, musíte se dobře vyspat. Ujistěte se, že před zahájením svých úkolů jste odpočinutí. Začněte den s pozitivní myslí.

Řešte pouze současnost

Myslete na přítomnost, nenechte se rušit myšlenkami na budoucnost nebo vzpomínkami na minulost. Soustřeďte se na daný okamžik, úkol nebo povinnost, která na vás čeká tady a teď.

Zapomeňte na multitasking

Multitasking není zase tak produktivní, jak se může zdát. Rozděluje totiž vaše zaměření na více věcí a vy tak snáze přijdete o zásadní informace. Kvůli veškerému shonu spojenému s multitaskingem budete vyčerpaní a jak už víme, když jsme unavení, špatně se soustředíme. Pěkně od jednoho úkolu ke druhému.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Onlymyhealth.com