Účinné rady, jak se zbavit trápení s navlhlými a nepoddajnými vlasy

Vlasy plné mořské soli a písku, copánky nebo stylový drdol, to vše může maskovat vaše letní problémy s vlasy. Nepoddajné, vlhké a kudrnaté vlasy ale nemusíte zahalovat do tuny fixačního spreje, abyste je zkrotila. Pokud tedy patříte mezi ty, kterým vlhkost způsobuje, že vypadáte jako amorek s lokýnkami, následující tipy by vám mohly pomoci od vašeho trápení.

Vysušte je bavlněným tričkem

Ručník, který má drsnější strukturu, by mohl vaše vlasy poškodit. Místo toho použijte jemný ručník nebo bavlněné tričko, kterým vlasy lehce vymačkáte.

Vyvarujte se horkých produktů

Pokud to nejde jinak a vy musíte použít fén na vlasy, připojte si k němu difuzér a vysušte si pouze kořínky. Před použitím kulmy nebo žehličky pak vyzkoušejte produkty na ochranu před teplem.

Vyzkoušejte masku z kokosového oleje

Avokádový, olivový a kokosový olej může hydratovat odumřelé, kadeřavé vlasy. Naneste kokosový olej na konečky vlhkých vlasů, zabalte do plastového sáčku nebo horkého ručníku a nechte působit nejméně 30 minut. Poté klasicky použijte šampón a kondicionér na umytí.

Omezte šampón

Časté mytí vlasů je zbavuje jejich přírodních olejů. Zkuste si mýt vlasy alespoň každý druhý den.

Použijte zubní kartáček se sprejem na vlasy

Horní vrstva kudrnatých vlasů se dá snadno zkrotit, pokud přes ni jemně přejedete zubním kartáčkem se sprejem na vlasy. Potřebujete-li více, nastříkejte sprej na kartáč a vlasy pročesejte.

Pravidelně se stříhejte

Zastřihávejte si své vlasy každých 6 – 8 týdnů, abyste předešla roztřepeným konečkům.

Zjemňující sérum

Výběr produktu, kterým vám bude vyhovovat nejlépe, závisí na stylu, jenž se vám zamlouvá. Ať už chcete své kudrnaté vlasy podpořit nebo vyrovnat.

V kondicionéru hledejte protein

Protein vyrovnává vlhkost vlasů, aby byly zdravé a silné. Kondicionér napuštěný proteinem způsobí, že se vaše vlasy budou krásně lesknout.

Spánek na hedvábném polštáři

Hladká textura hedvábí může omezit tření mezi vlasy a polštářem. Ženy, které jsou zvyklé si mýt vlasy večer, se mohou ráno probudit a netrávit příliš mnoho času s bojem proti rozcuchaným vlasům.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Pokud ano, sdílejte je mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com