Ucpaný nos lze řešit i přírodní cestou. Sprej snadno vyrobíte ze surovin z vaší kuchyně

Skutečnost, že rýma trvá týden a neléčená sedm dnů, nemusí být úplná pravda. U mnoha lidí může rýma skončit i dříve. K tomu může pomoci zvýšení příjmu tekutin, výplachy, a především nosní sprej. Takové funkční kapky si přitom ani nemusíte kupovat v lékárně a utrácet za ně peníze, můžete se je vyrobit i doma. Domácí nosní kapky či sprej jsou účinné, a navíc bez zbytečných chemických přísad. Příprava nebude složitá.   

Tři ingredience pro dokonalý nosní sprej

Taky si mnohdy říkáte, že rýma je snad horší než bolavá záda? A to především v noci, kdy kvůli ucpanému nosu nemůžete dýchat, trpíte bolestí hlavy a slzí vám oči. Nepříjemnosti, které se vždy snažíme různými způsoby zmírnit. Nosní sprej si můžeme v každé lékárně koupit, ale věřte, že je docela jednoduché si jeho obdobu vyrobit i doma. Je jednoduchý a budete potřebovat pouze tři suroviny.

Suroviny pro výrobu domácího nosního spreje

  • ¼ čajové lžičky uhličitanu (Jedlá soda)
  • ½ sklenice vody
  • 1 PL mořské soli

Půl sklenice vody převařte a poté ji nechte vychladnout. Po vychladnutí přidejte uhličitan a mořskou sůl. Hotovou směs přelijte do sterilizovaných lahviček na nosní sprej s kapátkem či rozprašovačem.

Jak aplikovat

Aplikujte stejně jako obyčejné nosní kapky z lékárny. Nejdříve stiskněte jednu nosní dírku a do druhé dírky nastříkejte směs pro uvolnění nosu. To stejné udělejte i s druhou ucpanou dírkou. Doporučujeme směs využít ráno a večer.

Závěrem

Tento domácí recept je jednoduchý, levný a velmi účinný. Navíc si ho můžete vyrobit kolik chcete a nemusíte užívat léky s konzervačními přídavky. Jestliže máte zdravotní potíže – zánět dutin či jiné zdravotní komplikace, tak se o užívání nosních kapek poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Obrázky: Freepik