Hormony štítné žlázy jsou pro tělo klíčové. Nastartujte jejich funkci změnami životního stylu

Nejspíš nemáte ani tušení, že hormony štítné žlázy ovlivňují celé naše tělo. Náš metabolismus závisí do značné míry na správném fungování tohoto orgánu, a proto bychom o něj měli správně pečovat, To nejlepší, co pro naše tělo můžeme udělat nejsou léky, ale změna životního stylu.

Položte si otázky na tělo

Pokud si následující otázky opravdu položíte, zamyslíte se nad nimi a neodbudete je, zjistíte, v čem opravdu tkví příčina vašich zdravotních problémů. Jím zdravě a pestře? Piji dostatek tekutin? Mám dostatek pohybu a pobytu na slunci? Mám dostatek spánku? Nejím příliš pozdě a nepřejídám se? Spím poblíž elektrických přístrojů? Nespěchejte a odpovědi si klidně napište, ať je máte na očích.

Změňte to

Dříve než se obrátíte na léky, pokuste se jen změnit váš životní styl. Nejspíš to bude mnohem náročnější než si každé ráno vypít nějakou pilulku, ale zato to bude pro vaše tělo mnohem přínosnější. Nerovnováhu hormonů v těle lze vrátit do normálu provedením některých důležitých změn:

  • Jíst zdravou a pestrou stravu
  • Pravidelně cvičit
  • Budovat zdravé vztahy
  • Snížit stres

Co tedy jíst?

Restartováním funkce štítné žlázy pomocí vhodných živin můžete nejen zhubnout, ale také zpomalit proces stárnutí, zvýšit energii a zlepšit celkové zdraví. Především je nutné jíst ty správné potraviny, jako jsou: para ořechy slunečnicová semena, ryby (losos, sardinky), maso (hovězí, játra, jehněčí, kuřecí, krůtí), vejce (až 3 denně), houby, pšeničné klíčky, ječmen, hnědá rýže, oves. Nezapomeňte, že ze zdravých olejů, které jsou pacientům se štítnou žlázou doporučovány, jsou to olivový a kokosový olej. Samozřejmě v jídelníčku nesmí chybět dostatek ovoce a zeleniny. Přidejte ještě pravidelné cvičení o délce alespoň 1 hodiny (zpočátku nevadí, když intenzita cvičení bude velmi nízká) a uvidíte, jak budete brzy fit.

Obrázky: Freepik