Udržování čisté koupelny bez velké námahy. Směs kys. citrónové a jedlé sody vše hravě zvládne

Každá správná žena se snaží udržovat domácnost čistou a útulnou. Některé místnosti jsou bez problémů, ale jiné nám mohou dát při úklidu pěkně zabrat. Mezi ty patří především toaleta a koupelna. Udržovat na těchto místech čistotu a svěžest může být nadlidský úkol. My bychom vám toto trápení chtěli alespoň trochu ulehčit, proto jsme si pro vás připravili několik účinných způsobů, jak se vypořádat s jakýmkoli znečištěním pomocí domácích prostředků.

Čištění toalety a koupelny

Možná si říkáte, proč pořád zkoušet domácí čisticí prostředky, když se v obchodech nachází obrovských výběr nejrůznějších značek slibujících zázračné účinky. Ano, účinné jsou, ale jsou také plné chemie a pro kontakt s pokožkou i nebezpečné. Navíc, zpravidla předražené. Navrhujeme proto alternativní řešení v podobě dvou balíčků kyseliny citrónové, teplé vody a jedlé sody.

Kyselinu citrónovou rozpusťte v teplé vodě a nalijte do rozprašovací lahve. Nastříkejte roztok na nejvíce znečištěná místa a nechte působit 10 – 15 minut. Poté umyjte dle potřeby. Tento univerzální čisticí prostředek je šetrný pro vaše ruce, a to jak pro pokožku, tak i nehty.

Také můžete zkusit nasypat jedlou sodu přímo do toalety. Soda se aktivuje, začne pěnit a ošetří celý povrch. Následně spláchněte.