Udržte si ploché břicho i během letní sezóny. Máme pro vás jednoduché cviky, které je možné provádět i ve vodě

Červen se nyní rozloučil s květnem a my jsme opět o krok blíže vytouženému počasí, které nabízí všechny ty skvělé letní akce a dovolené, jichž už jsme se nemohli dočkat. Ale zatímco si budeme užívat grilovaček a koupání, neměli bychom zapomínat na svou nově získanou postavu, na kterou jsme tak pracně dřeli. Podívejte se s námi na některé vodní cviky, jež nám pomohou udržet si ploché břicho i přes letní sezónu.

Vodní trénink je vhodný pro každého člověka s jakoukoliv kondicí. Cvičení ve vodě zároveň zmírňuje příznaky artritidy a fibromyalgie. Ve vodě pracujete s několika svalovými skupinami a posilujete a celkově zlepšujete kardiovaskulární vytrvalost.

Ruský twist

Stůjte ve vodě a uchopte do obou rukou závaží (činku nebo kettelbell) a začněte střídavě zvedat jednu nohu do strany. Jakmile zvednete pravou nohu do strany, otočte trupem i se závažím na opačnou stranu. Přeskočte na levou nohu a tělem otočte zase na pravou. Takto opakujte v plynulém pohybu bez jakékoliv prodlevy.

Od Supermana ke Spidermanovi

Objevte v sobě vnitřního superhrdinu. Chytněte se za okraj bazénu a natáhněte celé tělo tak, že budete vypadat jako Superman v letu. Nyní obě nohy pokrčte tak, že se koleny přiblížíte co nejblíže hrudníku a zdi bazénu. Budete vypadat jako Spiderman visící na budově.

Prkno

Položte se na hladinu a držte celé své tělo rovně, jako kdybyste byli plovoucí deskou na vodě. Chytněte do každé ruky konec plovací nudle a mějte ruce natažené kolmo k tělu. Tělo by mělo být zpevněné.

Vydra

Lehněte si ve vodě na záda a chytněte oběma rukama nafukovací míč v úrovni prsou. Nyní se zkuste rolovat po celé své ose jako vydra. Jednou se přetočte z levé strany a poté z pravé.

Běh ve vodě

Zvedejte kolena co nejvýše a imitujte běh. V podstatě by to mělo vypadat, jako kdyby vás země pálila a vy jste na ní nevydrželi stát ani vteřinu.

Jak se vám dnešní tipy na vodní trénink líbily? Neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com