Uklizená domácnost znamená čistou mysl aneb jak si doma udržovat pořádek a získat větší klid a pohodu

Říká se, že přeplněný dům je důkazem přeplněné mysli. Ve skutečnosti ale výzkumy potvrdily, že je nepořádek spojen se stresem, životní spokojeností, fyzickým zdravím a kognitivním stavem. Proto bychom vám chtěli předat následující užitečné tipy, jak si uklidit a zorganizovat domov a dodat tak své mysli více klidu a pohody.

Ustelte si postel

Ukázalo se, že naše postel koresponduje s lepší produktivitou a dovednostmi v dodržování rozpočtu. Jednoduchý akt trvá každé ráno pouze několik vteřin a okamžitě vytvoří z vaší ložnice uklidňující místo.

Nejdříve setřídit, poté uložit

Než si začnete uklízet nepořádek ve vašich šuplících, nejdříve si věci pořádně setřiďte. Nechte si jen to, co skutečně potřebujete, eliminujte nepořádek nejen tím, že si věci uložíte na své místo, ale také tím, že si proberete a vyřadíte ty, které už vám k ničemu nejsou a nebudou.

Udržujte podlahu čistou

Několik předmětů rozházených po podlaze způsobí, že místnost bude vypadat zaplněnější, než ve skutečnosti je. Je to jednoduché, najděte si například pořadače, kam ukládat časopisy, dětské nebo psí hračky a tak podobně. Jakmile bude podlaha čistá, místnost bude vypadat lépe zorganizovaná.

Skryté police budou vašimi nejlepšími přáteli

Nepotřebujete obrovské police pro vystavení nádobí nebo drahého skla. Jednoduše si pořiďte police s dvířky nebo zakryjte strany konferenčního stolku ozdobnými závěsy. Tyto „zátarasy“ skryjí hromady věcí a váš domov bude vypadat organizovanější.

Vyhoďte, co nepotřebujete

Zní to možná logicky a snadně, ale často lpíme na věcech, které už dávno nepotřebujeme. Staré oblečení, koření, nádobí, prostě vše, o čem víte, že leží již dlouhou dobu v těch nejzadnějších částech úložných prostor, vyhoďte.

Dokončete každý úkol

Jakmile se rozhodnete, že ve své domácnosti něco uděláte, dotáhněte to do konce. Pokud bylo vaším cílem uklidit si šatní skříň, nenechávejte plné pytle starého oblečení za dveřmi. Ihned je vyneste pryč, darujte, vyhoďte, cokoli.

Každý den věnujte pár minut úklidu

Každá věc má své místo. Pokud ji najdete někde jinde, věnujte krátký čas jejímu úklidu. Tak si budete stále udržovat pořádek ve vaší domácnosti a při generálních úklidech budete mít ušetřenou práci.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com