Uspání pejska je bolestný okamžik pro celou rodinu aneb Co se děje, když pes odchází

Většina páníčků své psy naprosto miluje. Nejedná se pouze o to, že mají doma domácí zvíře. Mají kamaráda do nepohody, kamaráda, který nevyčítá, nesoudí a který není naštvaný. Můžete před ním říci cokoli a setkáte se s jeho soucitným pohledem. Může vás utěšit, rozveselit nebo dokonce zachránit váš život před nebezpečím. Život psa je ale o dost kratší, než život člověčí. A tak se vám může stát, že někdy přijde čas, kdy je lepší svého mazlíčka uspat navždy, než ho nechat trápit se.

Když přichází jeho čas

Euthanasie je termín, který se používá pro injekci, která má za úkol ukončit život psa. Vše se děje naprosto mírumilovně, přesto někteří páníčci odmítají být se svým psem v jeho posledních okamžicích. A to je velmi smutné, protože kdyby to bylo naopak, pes by svého pána rozhodně neopustil. Po mnoha nádherných okamžicích byste se neměli ke svému psovi otočit zády, i když situace, kdy odchází, pro vás jistě není příjemná. Je to ale ta poslední laskavost a důkaz přátelství, který mu můžete dát.

Nenechte psy umírat samotné

Rozhodnout se pro euthanasii je asi jedno z nejtěžších rozhodnutí, které kdy uděláte. Pokud ale toto rozhodnutí uděláte, měli byste být u psa až do konce. Jeden jihoafrický veterinář nechal vydat oficiální zprávu na sociálních médiích o tom, proč je důležité být se psem v jeho poslední hodince. Pro psa byl jeho páníček středobodem světa. Okolo něj se všechno točilo – ať už to bylo krmení, mazlení, čekání na páníčka nebo zábava v podobě her a procházek. A to je právě důvodem, proč bychom neměli psa ponechat v jeho poslední minutce svému osudu – v místnosti, kterou nezná se spoustou neznámých lidí.

Nebuďte zbabělí

To, že se svým psem nejste v posledních okamžicích života, nijak neomluvíte. Je to vaše vlastní slabost, kterou musíte překonat. Je to jako nechat někoho, kdo vás zoufale potřebuje, svému osudu. Zapřemýšlejte nad tím, až budete toto těžké rozhodnutí sami dělat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Ohmymag.co.uk