Muž do telefonu tvrdil, že se žena dopustila podvodu a žádal citlivé informace. Pro své nekalé aktivity si však vybral špatnou osobu

Podvodné telefonáty, SMS zprávy, dopisy ve schránce, už jich začíná být čím dál tím více, a to je pěkně otravné. Přestože víme, že například hovor stačí jen položit a ignorovat jej, někteří zranitelní jedinci mohou skutečně naletět. Ať už jste z ničeho nic vyhráli dovolenou nebo jeden milión korun, pamatujte, nic z toho není pravda, i když to zní sebevíc krásně. Tato policejní kapitánka si ale podvodníka na druhém konci telefonu pěkně vychutnala.

Cílová skupina jsou starší lidé

Problém většinou nastává u starších lidí, duševně nemocných nebo lidí s postižením. Možná mají sklon věřit všemu, co se k nim donese nebo zkrátka a dobře nemají vůli říct NE a nechají se “ukecat”. Proto se tato policejní kapitánka natočila při jednom z podobným telefonátů a ukázala podvodníkovi co proto.

“Dopustila jste se podvodu”

Podvodník tvrdí, že se Ann Stephens dopustila podvodu a žádá po ní její adresu a číslo sociálního pojištění. Ovšem policistka není včerejší. Když o ní mají jakýsi spis, jak tvrdí, už by dávno všechny tyto informace o ní věděli. Navíc jméno muže, jako je Black nebo Brown, je jedno z nejčastějších, které si podvodníci vybírají. Je to snad náhoda? Pravděpodobně ne.

Dochází až k zatýkání

Ale když podvodník dojde až tak daleko, že ženě tvrdí, že ji přijde zatknout zástupce šerifa, nedokáže si policistka uchovat vážnou tvář. Neznají přece její adresu, takže evidentně se jedná o plané hrozby. Akorát se utvrzuje v tom, že celý hovor je jeden velký podvod. Muž si vybral pro své podvodné aktivity tu nepravou osobu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Happiest.net