Ústní voda není není vhodná pouze pro prevenci v ústech. Skvělým pomocníkem je pro řešení plísňových onemocnění

Ústní voda je určena pro prevenci vzniku zubního plaku a zánětů dásní, a tím i kazivosti zubů. Jako takový obsahuje mnoho účinných látek, jako je mentol, thymol, eukalyptol a další, které fungují nejen na prevenci obtíží v ústní dutině, ale i pro řešení mnoha dalších problémů. Ve skutečnosti je složení ústní vody skvělé pro řešení plísňových onemocnění, ať už se objeví kdekoliv na těle. To je ale jen jeden z mnoha benefitů, které ústní voda lidskému tělu přináší.

Nohy jsou důležitými opěrnými body lidského těla. Jako takové čelí obrovské každodenní zátěži, a to i u těch lidí, kteří zrovna vrcholově nesportují. I prosté celodenní stání má na nohy zničující vliv. To je důvod, proč bychom se o své dolní končetiny měli náležitě starat – a to i velmi neotřelými prostředky. Jako je na příklad ústní voda.

Zbavuje odumřelé kůže

Pokožka na nohou je velice citlivá a doslova trpí dlouhými hodinami chůze či prostého stání. Ani sebekvalitnější obuv je neochrání od vysychání pokožky, tvorbou otlaků, mozolů a někdy i puchýřů či drobných oděrek. To má vliv nejen na vznik nepohodlí, ale i na neuspokojivý vzhled našich nohou, což v mnoha případech může být zdrojem různých komplexů.

Ústní voda se zdá být dobrým řešením všech těchto problémů. Pomáhá zabránit vysychání kůže a s ním spojenému vzniku prasklin a mozolů. Zbavuje pokožku nečistot, pupínků i odumřelé pokožky. Účinně odstraňuje ztvrdlou kůži a zanechává jen měkkou a zdravou pokožku.

Prevence infekcí

Disponuje antibakteriálním účinkem, který má za účel zbavit ústní dutinu nepřátelských bakterií způsobujících zubní kazy a záněty dásní. Tentýž účinek ale pomáhá zbavit zánětlivých procesů i pokožkou nohou.

To ocení zejména ti, kteří mají své nohy často a dlouho uvězněné ve zpocené a vlhké obuvi, jako jsou sportovci či těžce pracující lidé. Lázeň s ústní vodou pomáhá zbavit nohy plísní i jiných druhů infekcí. Neměl by se ale používat ve chvíli, kdy máte na nohou otevřené rány. Mohl by je poleptat a zpomalit jejich hojení.

Úleva od bolesti

Zklidňující účinek značkové ústní vody pomáhá proti bolesti svalů a kloubů. Proto je skvělé jeho použití v lázni na nohy při úlevě od středního až těžkého svalového napětí. K tomu pomáhají látky methylsalicylát a L-menthol, které mají relaxační účinky pro unavené svalstvo.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Lifehacker.com