Pouze drahá kosmetika nestačí. Špatné návyky podporující tvorbu celulitidy

Se vším se dá bojovat, jen je potřeba některým věcem věnovat větší pozornost, jako je například celulitida, která je společná pro velkou soustu žen jakéhokoli věku. Nejedná se o nic jiného než o hromadění tuku pod kůží konkrétní části těla – stehna, boky a paže. Než se pustíte do nákupu všech možných kosmetických přípravků pro boj s celulitidou, zkuste se zamyslet nad tím, co děláte špatně. Existují totiž některé špatné návyky, jež mohou vznik celulitidy podpořit.

Špatná strava

Pravidelná konzumace potravin bohatých na cukr a sůl není úplně vhodná. Proto se vyvarujte sacharidům, tučným sýrům, klobásám, tučným rybám a masu, výrobkům ze sladkých a slaných kvašených produktů, tukům živočišného původu, slaným svačinám, smaženým jídlům a syceným a sladkým nápojům. Zařaďte okurky do svého jídelníčku. Obsahují asi 96% vody, takže nejen hydratují, ale pomáhají i zhubnout a předcházet zadržování vody.

Špatná hydratace

Pití vody po celý den je opravdu důležité. Myslete na to, že naše tělo je ze 60% tvořené vodou. Měli byste vypít alespoň 1,5 litru vody denně. Voda zaručuje nejen správné vstřebávání živin, ale také pomáhá eliminovat veškerý odpad. Existují některé bylinné čaje na bázi fenyklu, zeleného čaje, artyčoků, které jsou opravdu velikou pomocí, ovšem mnoho žen je nezohledňuje.

Sedavý životní styl

Sedavý životní styl je bohužel důsledkem dnešní moderní doby, o to více je důležité se hýbat. Krátká, rychlá procházka jednou denně je nezbytná bez ohledu na výskyt celulitidy. Navíc, pokud je doprovázena zdravou a vyváženou stravou, máte vyhráno. Sport, který se doporučuje v případě celulitidy, je aquabike – pomůže vám zhubnout, ale také tonizuje tělo a působí proti nedokonalostem.

Těsný oděv

Pokud jste zvyklá nosit velice těsné oděvy, jako jsou například legíny nebo upnuté šaty, zvyšujete riziko vzniku celulitidy. Brání totiž průtoku krve, tudíž dochází ke stagnaci tekutin a tvorbě pomerančové kůže.

Boty na vysokém podpatku

Vysoké podpatky mohou mít z dlouhodobého hlediska vliv na celulitidu. Upřednostňujte tedy pohodlnou obuv s plochou podrážkou.

Kouření

Věřte nebo ne, ale ženy, které hodně kouří, jsou náchylnější k tvorbě celulitidy.

Stres

Stres může zvýšit výskyt nedokonalostí na vašem těle. Když jste ve stresu, zvyšuje se hladina kortizolu, proto máte vyšší koncentraci sodíku než draslíku v krvi. Je známo, že sodík je odpovědný za zadržování tekutin, což není žádoucí.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Onlymyhealth.com