Sezónní alergie klepou na dveře. Připravte se na ně preventivně už teď

Alergici moc dobře vědí, že příchod února je obvykle jakýmsi poplašným zvonem. Jaro se blíží a obávané období alergií je za dveřmi. Ale i s jarními alergiemi lze žít, pokud víte, jak je zmírnit. Jedná se o několik drobných triků, které je třeba si osvojit, abyste mohli toto období roku přežít bez úhony. Pamatujte ale na to, že tyto kroky slouží k úlevě od příznaků, v žádném případě nenahrazují plnohodnotnou léčbu.

Nainstalujte moskytiéry na okna

Abyste zabránili vstupu i toho nejmenšímu pylu, jsou moskytiéry na oknech skvělým způsobem, jak se vyhnout celodennímu vdechování alergenů.

Pozor na potraviny s histaminem

Vyhýbání se potravinám bohatých na histamin zmírní příznaky alergie. Rozmyslete si například konzumaci rajčat, zrajících sýrů, jahod, čokolády a červeného vína.

Vyvětrejte domácnost

Dalším způsobem, jak snížit známky alergie, je zvolit správné chvíle, kdy bude možné dům pořádně vyvětrat. Nejlépe tedy ráno a večer. Tím zabráníte vstupu přebytečného pylu.

Převlékněte se

Po návratu domů se převlékněte. Hromadění pylu na oděvu sice nemusí být na první pohled vidět, ale věřte, že tam je. V takovém případě je lepší se převléknout a častěji prát.

Vyzkoušejte přírodní léky

Existuje několik přírodních prostředků, které vám pomohou zmírnit sezónní alergie. Přečtěte si něco o přírodních antihistaminikách. Nezapomeňte ale kontaktovat svého lékaře předem, než začnete s jakoukoli samoléčbou.

Obrázky: Freepik