V hlavní roli hyacinty. Jednoduché nápady, jak předvést jejich krásu

Dny se prodlužují, slunce začíná brzy vycházet a objevují se první jarní květy. Nastává čas hyacintů. Jsou připraveni předvést svou krásu celému svět a chcete-li jaro řádně přivítat, podívejte se na následující úžasné projekty s hyacinty v hlavní roli.

Hyacinty v přízi

Odstraňte zeminu z cibulek květin a zabalte je do kousku plsti. Oviňte kolem drát a následně přidejte křížem krážem vrstvu příze.

Barvené hyacinty

Do sklenice s vodou přidejte potravinářské barvivo, vložte do obarvené tekutiny hyacinty s bílými květy a sledujte, jak okvětní lístky začnou měnit svou barvu. U některých to může trvat déle, ale obvykle ne více jak 5 – 10 hodin. 

Voskový květináč

Umístěte cibulky hyacintů do vody a nechte je odpočívat asi 1 hodinu. Roztavte růžovou svíčku v horké vodní lázni a cibulky ponořte do tekutého vosku, aby byly zcela pokryté voskem. Bílým voskem je můžete ozdobit.

Hyacinty v mechu

Vytvořte kombinaci zeminy s bonsajovou půdou a přidejte vodu. Začněte v rukou hnětat velkou kouli a poté ji rozdělte na dvě poloviny. Přitlačte každou část na kořeny hyacintů. Vezměte mech a pokryjte jím každou kouli a zajistěte vlascem, aby mech i půda zůstaly na rostlině. 

Obrázky: Pixabay