Varovné signály těla, které naznačují špatné fungování krevního oběhu

Naše tělo je samo o sobě velice inteligentní a je-li potřeba změnit náš životní styl, dá nám to najevo prostřednictvím různým signálů. Vzhledem k tomu, že oběhový systém je zodpovědný za přenášení krve, kyslíku a živin po celém těle, měli bychom si dávat pozor na známky jeho poškození, které k nám naše tělo vysílá.

Brnění a necitlivost

Při špatném krevním oběhu můžete zažívat brnění a necitlivost v rukou a nohou nebo můžete mít pocit, jako kdyby do vás píchal milión jehliček. V takovém případě byste se měli co nejdříve poradit se svým lékařem, protože neléčené poškození krevního oběhu může vést až k amputaci.

Křeče ve svalech a kloubech

Špatný krevní oběh brání tomu, aby naše svaly a klouby přijímaly kyslík a živiny, které potřebují ke správné funkci.

Změny v barvě pleti

Změny v barvě pleti můžete zaznamenat na pokožce nosu, rtech, uších, bradavkách, rukou a nohou. Nedostatek arteriální krve v tkáních může vyvolat modrou nebo bledou kůži. Při špatném krevním oběhu mohou být viditelnější křečové žíly.

Studené ruce a nohy

Studené ruce a nohy i během vysokých teplot jsou dalším běžným příznakem špatného krevního oběhu. Když krev nemůže proudit do těchto částí těla, nastává kolísání teploty v kůži a nervových zakončeních rukou a nohou.

Ztráta paměti a potíže se soustředěním

Kognitivní dysfunkce nebo ztráta paměti mohou být dalšími příznaky špatné cirkulace. Přichází tehdy, kdy je snížen tok krve do mozku.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, sdílejte jej mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com