Věci, které byste nikdy neměly dělat během menstruace

Menstruace je přirozená součást života ženy. Všechny moc dobře víme, co máme dělat a jak se chovat během svých dnů. Že máme pít teplé nápoje pro snížení bolestivosti a co dělat, abychom se vyhnuly nepříjemným nehodám. Tušily jste ale, milé dámy, že existují také věci, které byste během své menstruace dělat neměly?

Spát s tamponem

Tampony jsou velmi pohodlné, avšak je zapotřebí je měnit každé čtyři hodiny, což přes noc z principu většinou není možné. Pakliže totiž strávíte příliš mnoho času s menstruační tekutinou uvnitř svého těla, mohlo by to způsobit syndrom toxického šoku.

Pít mléko

Mléko a mléčné výrobky se během menstruace nedoporučují. Obsahují totiž kyselinu arachidonovou, která působí vznik břišních křečí a zvýší tak bolestivost menstruace.

Jíst příliš mnoho soli

Nadbytek sodíku je přímo spojen se zadržováním tekutin v tělesných tkání a také se spouštěním zánětlivých procesů. Abyste se vyhnuli otokům a dalším potížím během menstruace, měli byste snížit příjem soli a sodíku, který je většinou obsažen v podobě konzervačních činidel ve zpracovaných potravinách, a naopak zvýšit příjem tekutin, které vám pomohou nadbytečnou sůl z těla vyplavit.

Jíst pikantní jídla

Pálivá a pikantní jídla jsou skvělá, ale během menstruace by vám mohla způsobit podráždění žaludku nebo plynatost, které by vám menstruaci ještě více znepříjemnily. Proto se takovému jídlu během svých dnů pro jistotu vyhněte.

Depilovat nohy voskem

Během menstruace se zvyšuje prokrvení tkání a hladina estrogenu klesá, což působí na ženské tělo tak, že začne mnohem více vnímat bolestivé podněty. Proto je lepší se čemukoliv bolestivému během této doby vyhnout.

Jíst příliš mnoho cukru a sacharidů

Kvůli hormonálním výkyvům během menstruace není příliš vhodné konzumovat cukr, protože ten zvyšuje hladinu úzkosti a nutí vás více jíst, což zvyšuje tělesnou teplotu a tím i nepohodlí pociťované během vašich dnů. Pokud máte chuť na sladké, sáhněte raději po čistém kakau, tmavé čokoládě bez cukru nebo po ovesných vločkách.

Obrázky: Freepik