Nečistoty z klávesnice odstraníte snadno. Potřebovat budete pouze lepicí papírek na poznámky

Znáte tu situaci, kdy se jednou za čas podíváte do své klávesnice a vidíte v ní všechny své snídaně, svačiny, obědy a večeře u počítače? Věřte, že nejste jediní, kteří mají klávesnici od počítače zanešenou od jídla přes prach až po vylité tekutiny. Stravování u počítače je sice velice pohodlné, ale ty drobky. Máme pro vás snadný a efektivní trik, jak si svou klávesnici vyčistit, aby byla opět jako nová.

Proč klávesnici občas čistit?

Nejenže je velice nehygienické, pokud je celá vaše klávesnice pokrytá drobky a jinými zbytky jídla, ale není to dobré ani pro samotné zařízení. Čím více nečistot, tím horší funkce. Klávesy se vám budou zadrhávat a v určitém okamžiku se vaše klávesnice stane nepoužitelnou. Jak ji ale zbavit všech nečistot? Vlhký hadřík nebo voda nejsou zrovna nejmoudřejší metody a ani obrácení vzhůru nohama, což by odstranilo jen povrchovou špínu. Zkuste následující trik.

Jak na to?

Dobré je, že toho k čištění klávesnice moc nepotřebujete. Žádné složité čisticí vybavení, vlastně vám na to stačí jen lepicí papírky, na které si zpravidla píšete poznámky. Nejdříve klávesnici otočte vzhůru nohama nad odpadkovým košem, aby z ní vypadaly veškeré drobky a ostatní nečistoty. Poté vezměte lepicí papírek a vložte jej mezi klávesy lepicí částí dolů. Opakujte několikrát, dokud lístek nezachytí veškerou špínu. Pokud na klávesnici zůstanou nějaké lepkavé zbytky, odstraňte je vatovou tyčinkou nebo tampónkem.

Obrázky: Pixabay