Věci, které mohou zkazit požitek ze sexu

Sex je zábavný, ale spousta okolností nám požitek z něj může zkazit. Například pocit nafouknutého břicha nebo sucho kolem intimní oblasti může bránit v rozkoši. Za to může zpravidla strava, kterou těsně před intimním stykem konzumujeme. Proto je nejlepší vyhnout se následujícímu, když víte, že má dojít na věc.

Kořeněné jídlo

Pokud se svým partnerem už nějakou dobu žijete, jistě neřešíte takové věci, jako chození na toaletu nebo plynatost. Ovšem s někým novým, s kým se ještě stále oťukáváte a nevíte, co z toho bude, mohou být tyto starosti tabu. Aby se předešlo nepohodlí a trapným situacím, je nejlepší vyhnout se před sexem kořeněnému jídlu. Často totiž způsobuje nafouknuté břicho a plynatost, což jsou dva faktory, které skutečně mohou narušit vaše potěšení z pohlavního styku.

Antihistaminika

Užíváte léky proti alergii, například senné rýmě? Kromě vysušení vaší nosní sliznice také vysuší vaši intimní zónu, což samozřejmě nepřispívá vašemu sexuálnímu životu. Pokud se však bez antihistaminik nemůžete objetí, pak použijte lubrikační gel.

Holení

Jste raději, když víte, že jste před sexem hladce oholeni? Raději to nedělejte, protože při holení se na pokožce často vytvářejí drobné pupínky. Tím bude vaše pokožka citlivější a zvyšuje se riziko infekce. Proto je lepší oholit se o den dříve.

Alkohol

Pití alkoholu vás sice rychle dostane do nálady, aby se mezi vámi a vaším partnerem rozhořel plamen, ale alkohol působí obtíže v dosažení vrcholu, a to jak u mužů, tak i u žen.

Sladká jídla

Děláte si plány, že byste svůj sexuální život okořenili něčím novým a plánujete zapojit šlehačku a horkou čokoládu? Zní to romanticky, ale potraviny s obsahem cukru mohou rychleji vést k plísňové infekci. Nechceme vám kazit zábavu, ale je potřeba znát všechna rizika.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Margriet.nl