Věděli jste, že peroxid vodíku nemusí sloužit pouze pro vyčištění ran? Podívejte se, na co všechno se dá použít

Peroxid vodíku je jedním z neužitečnějších produktů pro domácnost. Od čištění až po osobní péči není třeba ničeho více než této lahvičky. Následujících 7 tipů vám ukáže, jak můžete použít peroxid vodíku pro krásu, hygienu i osobní péči. Ve skříňce se vám jistě vyskytuje pro účely první pomoci, ale je třeba objevit i jeho další přínosné využití.

Odstraňte skvrny a jizvy

Můžete použít peroxid vodíku k zesvětlení jizev po akné, stařeckých skvrn nebo na jiné změny barvy kůže. Použijte vatový tampónek k aplikaci tenké vrstvy peroxidu na postiženou oblast. Nechte působit 10 minut a poté opláchněte vodou. Postupem času budou tato místa méně patrná.

Léčba akné

Jakmile se přebytečná mastnota a bakterie usadí v našich pórech, tvoří se akné. Peroxid vodíku může pomoci odstranit tyto nežádoucí pupínky dvěma způsoby – odlupuje nejvyšší vrstvu pokožky, aby odhalil nové kožní buňky a pomáhá zabíjet bakterie uvnitř pórů. Umyjte si obličej a poté pomocí vatového tampónku aplikujte malé množství peroxidu vodíku na akné. Poté namažte hydratačním krémem.

Změkčete paty a odstraňte zápach nohou

Peroxid vodíku je ideálním pro ošetření všech druhů problémů s nohama, včetně hrubé kůže a pachu. Přidejte rovnoměrné množství peroxidu do teplé vody a vytvořte si lázeň. Namočte nohy do roztoku tak na 10 minut, abyste zabili bakterie a změkčili pokožku.

Bělení zub

Peroxid vodíku je jedním z nejlepších bělidel a rozjasňovačů. Nebojte se ho použít i na vybělení zubů. Stačí k jedné polévkové lžíci jedlé sody přidat 5 kapek peroxidu vodíku a 3 kapky mátového esenciálního oleje a vytvořit pastu. Vyčistěte si zuby a poté pusu pořádně vypláchněte. Tuto pastu používejte tak 1 – 2krát týdně.

Čištění štětců na líčení

I při té nejintenzivnější péči o pleť je veškeré úsilí zbytečné, budete-li mít štětce na make-up špinavé tak, že vám budou neustále ucpávat póry nánosem špíny a bakterií. Přidejte do teplé vody peroxid vodíku a namočte štětce na 5 minut do roztoku. Poté je opláchněte čistou vodou a vyždímejte. Před použitím je nechte zcela vyschnout.

Čistění zabarvených nehtů

Některé laky na nehty mohou způsobit žlutý nebo oranžový odstín na nehtech. Díky peroxidu vodíku je ale můžete rozjasnit a odstranit zabarvení. Pomocí vatového tampónku naneste peroxid vodíku na každý nehet a poté opláchněte. Poté ruce ošetřete krémem.

Rozjasněte své vlasy

Vytvořte si z teplé vody a peroxidu vodíku přírodní rozjasňovač vlasů. Použijte lahvičku z rozprašovačem a nastříkejte roztok na vlhké vlasy a nechte uschnout, abyste podpořili jemnou a přirozenou světlou barvu vlasů.

zdroj: www.onegoodthingbyjillee.com