Vemte tužku a papír a vyzkoušejte si nejkratší IQ test na světě. Nic není tak zřejmé, jak se na první pohled zdá, téměř každý udělá chybu

Test kognitivní reflexe v pouhých třech otázkách je charakterizován jako nejkratší IQ test na světě. Konkrétně v průzkumu provedeném mezi 3 500 lidmi odpovědělo 33% nesprávně ve všech otázkách, zatímco 83% neuspělo alespoň v jedné. Jak jste na tom vy? Udělejte si 5 minut na to na procvičení svého mozku.

IQ test: Odpovězte na tyto 3 otázky

  • Jestliže pomeranč a jablko stojí 1,10 eura a pomeranč stojí o 1 euro více než jablko, jaká je cena jablka?
  • Jestliže 5 strojů potřebuje 5 minut k výrobě 5 kuliček, jak dlouho potrvá 100 strojům vyrobit 100 kuliček.
  • V jezeře rostou lekníny, které se každý den zdvojnásobí. Pokud za 48 dní pokryli celé jezero, jak dlouho jim bude trvat pokrýt jeho polovinu?

Na většinu z výše uvedených otázek obvykle dostanete špatné odpovědi, protože se lidé často nechají zmást číslovkami. Nestřílejte první odpověď, která vás napadne. Test není tak těžký, jen je potřeba nad ním trochu přemýšlet.

Správné odpovědi

Správné odpovědi na každou otázku jsou:

Jestliže pomeranč a jablko stojí 1,10 eura a pomeranč stojí o 1 euro více než jablko, kolik stojí jablko? 0,05 euro. Protože pomeranč nestojí 1 euro, ale o 1 euro více.

Pokud stroj potřebuje 5 minut na výrobu 5 kuliček, kolik minut potřebuje 100 strojů na výrobu 100 kuliček? Pokud 5 strojů dokáže vyrobit 5 kuliček za 5 minut, znamená to, že 1 stroj dokáže vyrobit 1 kuličku za 5 minut. Takže 100 strojů na výrobu jedné kuličky bude potřebovat také 5 minut.

V jezeře rostou lekníny, které se každý den zdvojnásobí. Pokud za 48 dní pokryjí celé jezero, jak dlouho jim bude trvat pokrýt polovinu? Odpověď zní za 47 dní. Jestliže se každý den zdvojnásobí velikost leknínů, polovinu rybníku zaberou jen o den dříve. V polovině daného času budou zabírat jen malou část rybníka.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Rd.com