Víno neslouží pouze k popíjení. Je šikovným pomocníkem při úklidu i v kosmetice

Víno má celou řadu využití, o kterých jste možná nikdy neslyšeli. Ať už se rozhodnete jej použít jako čisticí prostředek, barvivo nebo kosmetický produkt, neuděláte chybu. Víno dokáže plnit celou řadu užitečných funkcí, které nemají nic společného s popíjením. Vyzkoušejte některé z našeho dnešního seznamu.

Jemnější pokožka

Naneste trochu vína na vatový tampónek a použijte jako pleťové tonikum, nebo jej smíchejte s pleťovou maskou či přidejte do koupele. Antioxidanty obsažené ve víně zjemňují a vyhlazují pokožku.

Mytí ovoce

Červené víno obsahuje resveratol, rostlinnou sloučeninu, která pomáhá eliminovat bakterie salmonely a bakterie E.coli.

Odstranění olejových skvrn

Pro odstranění mastnoty je skvělé bílé víno. Alkohol a kyselá povaha vína vás zbaví olejových skvrn nadobro.

Dezinfekce

Alkohol obsažený ve víně zajišťuje dokonalou čistotu vaší kuchyně. Nejlepší je suché bílé víno, protože má nízký obsah cukru, což znamená, že za sebou nezanechá lepivý povrch. Jen mějte na paměti, že byste jím neměli čistit žulu, protože kvůli obsahu kyseliny hrozí poškození.

Dobití autobaterie

Ačkoli to zní jakkoli neuvěřitelně, trocha červeného vína vám může pomoci dobít prázdnou autobaterii. Kyselina ve víně umožňuje elektronům volně proudit mezi zápornými a kladnými terminály, čímž vytváří dostatek energie pro nastartování automobilu.

Chytání octomilek

Pro octomilky snad není nic lákavějšího než sklenka vína, což můžete využít ke svému prospěchu, abyste se tohoto otravného hmyzu konečně zbavili. Nalijte trochu vína do misky a přikryjte potravinářskou fólií. Vytvořte do ní několik malých dírek, aby se do nich mušky nachytaly a nemohly uniknout.

Obrázky: Pixabay