Vitamín D jako účinná zbraň v boji proti koronaviru

Ještě stále je celý svět pod nadvládou koronaviru a zatím to vypadá, že tomu v nejbližších týdnech nebude jinak. Přestože je samotný virus neustále testován, neexistuje žádná protilátka, která by jej úspěšně porazila. Ovšem i v tomto případě se můžeme spoléhat na některé vitamíny, které dokáží infekci koronaviru zvrátit.

Vitamín D pro boj s koronavirem

Existuje vitamín, jehož nedostatek výrazně zvyšuje pravděpodobnost infekce koronavirem. Jeho absence byla dokonce zjištěna i v několika případech úmrtí. A tou správnou látkou není nic jiného než vitamín D. Podle nejnovějších údajů může pravidelný příjem tohoto vitamínu snížit pravděpodobnost infekce až o 70%, popřípadě zmírnit závažnost onemocnění.

Dávkování

Nejideálnější je měřit si hladinu vitamínu D v krvi a odpovídajícím způsobem pak kompenzovat jeho nedostatek. Je spousta faktorů, které ovlivňují potřebu vitamínu D, například věk, metabolický stav, klima atd. Je tedy zcela na jednotlivci, jaké množství vitamínu D ve svém těle potřebuje. Například v létě, jste-li neustále na slunci, nemusíte vitamín D nutně doplňovat, protože opalování celého těla produkuje 3 000 až 20 000 IU vitamínu D. V zimě, když nemáme dostatek slunečního světla, možná budeme potřebovat 6 000 až 8 000 IU. Bezpečná hranice je 10 000 IU denně.

Správná kombinace vitamínů

Nezapomeňte také, že vitamín D funguje ještě lépe ve správné kombinaci s ostatními vitamíny a minerály. Dokonale pracuje s dostatečným množstvím hořčíku, vitamínu K a retinolu (vitamín A).

Obrázky: Pixabay