Na první pokus tento úkol vyřeší opravdu málokdo. Zvládnete spočítat obdélníky na obrázku?

Kolik obdélníků vidíte na obrázku? Tak to je otázka, na kterou se snaží odpovědět mnoho lidí. Málokdo je schopný odpovědět na tuto otázku zcela správně. Jedná se o výzvu, která je na internetu aktivní již několik let. I přes to, jak dlouho je tu s námi, je pořád pro mnohé lidi nepřekonatelná. U mnoha luštitelů vzbuzuje tato výzva hned několik pochybností. Na první pokus tento úkol vyřeší opravdu málokdo. Vyzkoušejte si, jak jste na tom právě Vy.

Podaří se Vám najít všechny obdélníky?

Níže najdete obrázek, na kterém se nachází několik obdélníků. Váš úkol může vypadat poněkud jednoduše, ale uvidíte sami, že tomu tak není. Měli byste najít všechny obdelníky a uvést, kolik jich celkem vidíte. Jen velmi málu lidí se podaří najít na první pokus všechny, které se na obrázku nacházejí. Možná právě proto je tato výzva pořád tak populární.

Jste připraveni? Pokud ano, tak hurá do toho. Podívejte se zblízka, a hlavně pořádně na úvodní obrázek. Nestopujte si čas, věnujte obrázku pozornost tak dlouho, jak jen potřebujete. Stačí opravdu jen velmi málo, abyste nějaký obdelník přehlédli a v důsledku toho odpověděli nesprávně. Až dospějete k Vaší finální odpovědi, zapamatujte si ji, nebo si číslo raději někam zaznamenejte a pokračujte ve čtení. Níže Vám odkryjeme správnou odpověď.

Správná odpověď

Spočítat obdelníky na obrázku není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Nachází se zde totiž i nějaké skryté. Správnou odpovědí je číslo 12. Drtivá většina odpovídá nesprávně, že vidí pouze 11 obdelníků. Proč číslo 11 není správnou odpovědí? Zřejmě jste zapomněli vzít v potaz modré pozadí, které má také tvar obdelníku, a tím pádem by mělo být započítáno do odpovědi.

Obrázky: Getty Images, Zdroj: Leefspiritueel.nu