Návyky partnerů v dlouhodobém vztahu. Co mezi ně patří?

Lidé, kteří tvoří pár, si časem osvojí několik návyků. Ačkoliv může nějakou dobu trvat, než si na sebe úplně zvyknou, jakmile se tak stane, začnou být mnohem uvolněnější. Jsou určité věci, které by si člověk nikdy nedovedl představit sdílet s někým jiným – dokud spolu nejsou tak dlouho, než přestanou existovat jakékoliv hranice.

Jsou více uvolnění ohledně svého těla

Používání toalety, zatímco druhý z páru si třeba čistí zuby nebo se sprchuje, je pravděpodobně jeden z prvních znaků opravdové intimity. Navíc tím páry ušetří čas. Dalším znakem toho, že pár už spolu chodí nějakou dobu, je vymačkávání pupínků a černých teček. Zatímco pro single člověka může být tato představa naprosto odpudivá, dlouhodobí partneři se ani takových věcí nezaleknou.

Kontrola tělesného odéru

Když spolu teprve začínáme chodit, nejspíš se neustále kontrolujeme, zda nejsme cítit potem. Páry, které spolu chodí už dlouho, nechávají občas takové věci na partnerovi. Jednoduše zvednou podpaží a požádají ho, zda by nezkontroloval, jestli už náhodou není čas na sprchu. Také pro ně není problém psychicky podpořit zvracejícího partnera.

Plynatost patří k těm projevům lidského těla, které jsou sice přirozené, ale zároveň jsou považované za neslušné, pokud je provádíme na veřejnosti. V dlouhodobém vztahu se ale i větry stanou běžnou součástí života a přestaneme se za ně před partnerem stydět. Stejně je to s říháním. Dlouhodobí partneři už před sebou nemají potřebu se omlouvat a stydět.

Menstruace přestane být tabu

Ženské problémy spojené s menstruací bývají společenské tabu. Po několika měsících nebo letech ale už ani mužům nebudou cizí pojmy jako menstruační křeče nebo špinění, protože o nich otevřeně mluví. Hygiena a upravený zevnějšek jsou samozřejmě důležité v jakékoliv fázi vztahu, možná jste si už ale všimli, že po nějaké době se tolik nestresujete ohledně neoholených nohou nebo neučesaných vlasů.

Už jste někdy narychlo vstávali o něco dřív, abyste si rychle vyčistili zuby a zbavili se nepříjemného ranního dechu? Ze začátku vztahu je normální, že chceme být dokonalí hned od probuzení. Po nějaké době už ale takové maličkosti přestanou být pro partnery důležité a v klidu si spolu užijí pár minut válení se v posteli navíc.

Půjčují si kartáčky

Dalším signálem, že jste s partnerem už v dlouhodobém vztahu je to, že vám nevadí půjčovat si zubní kartáčky. Zatímco pro člověka, který je sám, je to něco nepředstavitelného, pro milující se pár se to může stát i běžnou praxí. Stejně tak funguje i vybírání zbytků jídla z mezizubních mezer. Samozřejmě k tomu slouží především dentální nitě, partner nám ale někdy sám od sebe udělá stejnou službu. V neposlední řadě si partneři po nějaké době ve vztahu začnou dávat roztomilé a zábavné přezdívky.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Positivethingsonly.com