Vlásenky nezafixují pouze neposlušné kadeře. Praktické využití mají i v domácnosti

Vlásenky nebo pírka do vlasů mohou být užitečné nejen pro zafixování nepoddajných kadeří, ale mohou udělat spousty práce i ve vaší domácnosti. Než je nechávat schované v krabičce v zásuvce, využijte je raději v následujících situacích.

Uzavírání balíčků

Plastové obaly od rýže, těstovin nebo i hranolek můžete zafixovat pomocí vlásenek, abyste se vyhnuli rozsypání jejich obsahu. Srolujte horní část sáčku a zasuňte pírko do vlasů. Vaše jídlo tak vydrží déle čerstvé, protože jej uchráníte od průniku vzduchu i od útoků drobného hmyzu, jako jsou například mouční červi nebo potravinoví moli.

Záložka do knihy

Máte rozečtenou knihu, ale po ruce žádnou záložku? Najděte si vlásenku a vložte na stránku, kde jste skončili s četbou. Tímto způsobem už nebudete muset listovat a hledat místo, kde příště pokračovat.

Ztracený konec izolepy

Znáte ten nepříjemný pocit, když si potřebujete něco přilepit izolepou, ale nezahrnuli jste si její konec? Nyní se musíte trápit s jeho hledáním a pracným odlepováním. Pokud si chcete ušetřit nervy, nalepte konec pásky na pírko do vlasů. Příště najdete začátek okamžitě.

Prázdná tuba od zubní pasty

Neradi plýtváte, a proto se snažíte vyprázdnit tubu od zubní pasty, co to dá? Zaviňte horní část pasty a ze strany nasaďte pírko do vlasů. Zbývající obsah tlačte pomocí pírka směrem k uzávěru. Takto dostanete z tuby veškeré zbytky.

Obrázky: Pixabay