Vliv salátové okurky na pleť. Je skutečně tak skvělá, jak se povídá?

Dva plátky salátové okurky na očích nesmí chybět snad při žádné péči o pleť. Vídáme takové scény ve filmech, čteme o nich v knihách a vidíme na některých fotografiích v magazínech. Je ale okurka skutečně tak prospěšná pro naši pleť nebo se jedná jen o efekt na oko diváka a čtenáře.

Výhody salátové okurky

Okurka má vysoký obsah vody a je plná vitamínů, minerálů a dalších živin. Pomáhá udržovat rovnováhu vody v těle a také urychluje hubnutí díky vysokému obsahu vlákniny. Je bohatá na antioxidanty, které s naší pokožkou dokážou hotové zázraky. Je skvělým řešením na spoustu kožních problémů.

Tmavé kruhy pod očima

Spousta lidí bojuje s tmavými kruhy kvůli stresu a nedostatku spánku. Pokud se jich chcete zbavit přirozeným způsobem, musíte do svého jídelníčku a rutiny péče o pleť zařadit více salátových okurek. Nastrouhejte ji nebo nakrájejte na kolečka a přiložte pod oči. Nechte zaschnout a opláchněte. Toto řešení sice není trvalé, ale je jednoduché na provedení, tudíž s příchodem tmavých kruhů sáhněte po salátové okurce, abyste problém rychle vyřešili.

Oteklé a napuchlé oči

Jak už bylo uvedeno, okurka má vysoký obsah vody a má uklidňující a osvěžující účinky. Aplikujte dva plátky studené okurky na oči, abyste obnovili jejich normální vzhled.

Spáleniny od slunce

Slunce poškozuje naši pokožku a často vede nejen k opálení, ale také ke spálení. Obojí lze léčit okurkou, protože má stahující vlastnosti, které pomáhají léčit spáleniny. Vezměte lžíci čerstvé okurkové šťávy a stejné množství citrónové šťávy a růžové vody. Dobře promíchejte a vytvořte směs, kterou naneste na postiženou oblast na těle. Jemně vetřete pomocí vatového tampónku. Nejdříve nechte zaschnout a poté opláchněte studenou vodou.

Suchá kůže bez lesku

Všechny nečistoty na obličeji mohou způsobit, že vaše pleť vypadá staře a matně. Pro omlazení jejího vzhledu smíchejte lžíci šťávy z čerstvé okurky se dvěma lžícemi jogurtu a naneste na obličej. Pro dosažení nejlepších výsledků můžete také smíchat lžíci okurkové šťávy s citrónovou šťávou. Na suchou pleť je dobré připravit si přírodní peeling ze lžíce ovsa se stejným množstvím dužiny z okurky. Dobře promíchejte a směs vmasírujte do pokožky. Nechte zaschnout a poté opláchněte vlažnou vodou.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Exquis.ro