Vnitřní neduhy viditelné na kůži. Čínská obličejová mapa prozradí, kde má vaše tělo problém

Naše tělo je dokonalý stroj, který funguje naprosto v dokonalé souhře a souladu. Orgány spolupracují, aby zajistily, že zůstaneme zdraví, šťastní a že fungují všechny životně důležité procesy. Dává tedy smysl, že pokud nás některá část těla bolí, může být tento problém propojen i s nějakým jiným místem v našem těle.

Mapa pomůže odhalit problémy

Čínská obličejová mapa je diagnostickou pomůckou, která vám poradí, kam se zaměřit, pokud se necítíte dobře. Nenahradí samozřejmě lékaře či jiné povolané osoby, ale umožní vám získat lepší povědomí o vašem zdraví a jeho slabších místech. Pokud budete vědět na co se zaměřit, bude léčba efektivnější a rychlejší.

Čelo

Špatná volba jídla, stres, nadměrná konzumace alkoholu a málo spánku mohou způsobit výskyt vyrážek na čele. Člověk by se měl zaměřit na konzumaci syrové stravy, důkladnější žvýkání, užívání probiotik, konzumaci trávicích enzymů, pití správného množství vody a dostatek spánku. Jóga může být také užitečná ke snížení stresu.

Oblast mezi obočím

Játra pracují velmi tvrdě, aby odstranila toxiny z toho, co  konzumuje, nebo znečištění, kterému je naše tělo vystaveno. Je možné, že konzumujete příliš mnoho masa nebo mléčných výrobků nebo trpíte přecitlivělostí na některé složky vaší stravy. Pomůže, pokud omezíte konzumaci masa a mléčných výrobků. Vybírejte zdravá jídla včetně spousty organického ovoce a zeleniny. Snažte se také trávit čas na čerstvém vzduchu, meditujte, procházejte se a cvičte jógu.

Oblast nad obočím

Dehydratace významně ovlivňuje zejména ledviny. Existuje hned několik důvodů, které způsobují dehydrataci: kouření, alkohol, vysoká spotřeba soli a nedostatečný příjem vody. Pijte hodně vody, vyhýbejte se slazeným a kofeinovaným nápojům a alkoholu. Také zkuste omezit solení a spíše jídlo dochucujte bylinkami.

Nos

Znečištění vnitřního a venkovního ovzduší, špatná cirkulace a vysoký krevní tlak – to vše může v této oblasti obličeje způsobit katastrofu. Zkuste cvičit, odstraňovat toxiny pomocí zeleného čaje a chlorelly, zaměřte se také na udržování zdravé hladiny cholesterolu a nízkého krevního tlaku.

Horní část tváří

Znečištění, kouření a astma mohou vést k tomu, že se negativní reakce projeví právě na této části kůže. Pomoci může dostatek pohybu, dále se vyhýbejte znečištění a v každém případě přestaňte kouřit. Pijete zelené zeleninové šťávy (okurky, celer a citron plus jakoukoli tmavě zelenou listovou zeleninu, kterou si vyberete). Zelené listy jsou plíce rostliny a planety, takže je logické, že jsou skvělé i pro naše plíce.

Ústa a brada

Možná jíte příliš mnoho tuku a sladká jídla, která mohou způsobit problémy v této oblasti obličeje. To platí také o konzumaci kofeinu a alkoholu. Snažte se udržovat vyváženou stravu a konzumujte hodně ovoce a vlákniny (chia semínka, aloe vera, lněná semínka). Zkuste také detoxikaci ve formě absolutního jednodenního půstu, případně si alespoň naordinujte den, kdy budete konzumovat například pouze čerstvé potraviny a pít jen čistou vodu. Tato opatření mohu pomoci, aby se váš žaludek zklidnil a dostal do kondice.

Čelist a krk

Konzistentní konzumace nesprávných potravin, pobyt při umělém osvětlení, vysoká konzumace masa a mléčných výrobků nebo užívání hormonálních léků může způsobit vyrážku nebo akné okolo čelisti a na krku. Vyplatí se vyvarovat se masa a mléčných výrobků, zejména pak masa, které je kontaminováno hormony. Hormonální nerovnováha je velmi křehká a trvá často měsíce, než se ji podaří napravit. Pokud si nevíte rady a netušíte, odkud váš problém pramení, je dobré oslovit lékaře a poradit se s ním. Neriskujte nějakou neosvědčenou samoléčbou, která v případě hormonálních problémů nemusí být vůbec efektivní.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Oxygenetix.com