Všimli jste si při výměně náušnic nepříjemného zápachu? Zde je několik důvodů, proč se tak děje, a jak se odéru snadno zbavit

Správný pár náušnic dotváří vzhled každé ženy, nikdy nejste zcela oblečená, pokud nemáte nasazené náušnice. Někdy se ale může stát, že při jejich sundání nebo výměně ucítíte zápach. Proč se tak děje a jak se tomu vyhnout? Zde je několik důvodů.

 Proč náušnice páchnou?

Důvodů je celá řada, ale jednou z hlavních příčin je hromadění mrtvých buněk v propíchnutém otvoru. Pokud nosíte náušnice již delší dobu, aniž byste je vyměnila, je pravděpodobné, že se kolem malé dírky mohou nahromadit mrtvé buňky. Ty způsobí nejen nepříjemný zápach, ale také silný plak. Lidé, kteří pravidelně mění své náušnice nebo piercing jinde na těle, se s tímto problémem setkávají méně často.

Vyčistěte si šperky i uši

Naše kůže vylučuje přírodní maz, který se může mísit s mrtvými buňkami ve vašich náušnicích. Toto hromadění poskytuje skvělé prostředí pro růst bakterií, které nakonec způsobují onen zápach. Pravidelné čištění náušnic teplou vodou a mýdlem může tomuto problému zabránit. Stejně tak dopřejte hygienu i vašim ušním lalůčkům, opláchněte je teplou vodou a použijte antibakteriální čisticí prostředek. Jakmile jsou šperky a uši čisté, jsou i bez zápachu.

Náušnice vybírejte pečlivě

Spousta různých druhů náušnic, jako například cvočky, mohou způsobit, že se mrtvé buňky zachytí uvnitř náušnic snadněji a způsobí ušní infekci. Neposkytují tolik prostoru k dýchání, proto zde bakterie zůstávají uvězněny a způsobují nejen zápach, ale i riziko zdravotního problému. Vybírejte si proto náušnice, které dovolí vaší pokožce dýchat a vyvarujte se kovů, jež způsobují alergickou reakci, například nikl. A samozřejmě nejlepší, co pro své uši můžete udělat, je chvíli chodit bez náušnic.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Onlymyhealth.com