Všudypřítomné obrazovky, oblečení ale i neustlaná postel mohou být spoušteči stresu

Domov je místem pro relaxaci, klid a trávení času s rodinou. Aniž bychom o tom věděli, existují v našich domácnostech nenápadné podněty, které tento klid mohou narušit. Obtěžují nás každý den a vytváří stres. Objevte tyto stresory a vyčistěte svůj dům jednou provždy.

Všudypřítomné obrazovky

Tablety, televize, chytré telefony – všude samý displej a obrazovka. Ano, je důležité udržovat krok s nejnovějšími technologiemi a komunikaci s našimi přáteli a rodinou, ale bohužel tato zařízení mají jeden hmatatelný negativní dopad. Jakákoli delší soustředěnost přispívá k vysušení očí, protože mrkáte méně. Je nutné omezit vaši interakci s obrazovkami a začít používat oční kapky pro zvlhčení očí.

Neustlaná postel

Rozházené polštáře, peřiny a zmačkané prostěradlo dokáží zničit domácí pohodu. Jakákoli dezorganizace je znepokojující. Pokuste se svou postel udržovat čistou a ustlanou.

Nezaplacené účty

Často necháváme placení účtů na poslední chvíli nebo si je nekontrolujeme ze strachu, že na nás vyskočí nějací strašáci. To v nás ale vyvolává větší a větší stres. Zkuste tyto nepříjemný chvíle nezdržovat a vyřešit vše co nejdříve.

Budík

Pokud máte na nočním stolku budík s jasně modrými LED diodami, zbavte se ho. Studie ukázala, že modré světlo se vzájemně prolíná s produkcí melatoninu. V noci, kdy tělo potřebuje absolutní tmu, jasná čísla z budíku narušují zdravý spánek.

Nenošené oblečení

Oblečení, které čeká na zvláštní příležitost nebo na dobu, až zhubnete, se na první pohled zdá neškodné. Uchováváte si ho ve skříni jako motivaci, ale pravdou je, že vás spíše stresuje.