Výhody spaní po boku svého psího miláčka

Psi jsou nejen u nás jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků. Pokud jde o české domácnosti, najdeme je v každé druhé. Především psi žijící v bytech jsou často poněkud rozmazlení a mají mnohem více práv, než jejich kolegové žijící v boudě u rodinného domu. Jednou z výsad bytových mazlíčků je i možnost sdílet se svými páníčky postel. Pokud se na spaní se psem v posteli díváte poněkud skrz prsty, následující řádky vás možná přesvědčí, že z hlediska našeho zdraví, zejména toho psychického, se jedná o překvapivě prospěšný zvyk.

Pocit bezpečí, tepla i klidu

Spaní po boku svých psích mazlíčků přináší mnoho benefitů zejména pro naši psychiku. Přítomnost našeho psa v posteli nás zklidní a uvolní. To má pak za následek také to, že rychleji usneme a spíme kvalitnějším spánkem bez toho, abychom se během noci několikrát probudili. Dalším pozitivem je pro naši nervovou soustavu také teplo, které náš mazlíček vydává. To nás společně s jeho pravidelným dechem nejen zklidní, ale také zahřeje. V neposlední řadě je přítomnost psa pro naši pohodu důležitá také z hlediska bezpečí, například když jsme sami doma a bojíme se nezvaných návštěv a zlodějů. Je všeobecně známo, že psi mají mnohem lepší sluch než lidé a v případě nebezpečí by nás tak jistě včas vzbudili a ochránili. Možná trochu překvapivě tento pocit většího bezpečí platí pro všechny psy téměř stejně, tedy i v případě, že je náš čtyřnohý ochranitel velmi malého vzrůstu.

Prevence proti depresím a úzkostem

Přítomnost našeho psa vede rovněž k tomu, že se snadněji zbavíme případného stresu a úzkostí. Náš čtyřnohý miláček nás navíc vždy bezmezně miluje a jsme pro něj tím nejdůležitějším v jeho životě. Lidé, kteří trpí pocity méněcennosti, depresemi či nejrůznějšími úzkostmi, se tak ve společnosti psů cítí mnohem lépe a klidněji. To se pak samozřejmě projeví i na jejich duševním zdraví. Navíc i psy samotnými je možnost spát s námi v posteli pociťována jako důkaz naší lásky.

Obrázky: Freepik