Eliminace zatuchlosti prádla ve třech krocích. Pomůže ocet a jedlá soda

Zatuchlost oblečení známe všichni. Nemá to nic společného s tím, jak vedeme svou domácnost, bohužel je to jev, který se v našem šatníku normálně vyskytuje. Zpravidla se jedná o kousky oblečení, které nestačily dostatečně uschnout, popřípadě které jsme neměli dlouhou dobu na sobě a skončily ve spodní části šuplíku. Někdy bohužel ani klasické praní nestačí, proto musí přijít na pomoc silnější prostředky. Naštěstí je všechny najdete ve své kuchyni.

Co bychom neměli dělat?

Než se pustíme do samotného postupu, jak zbavit prádlo zatuchlosti, měli bychom si říct, co rozhodně nedělat. Nesnažte se používat silně parfémovaný prací prostředek, protože tím zápach pouze zakryjete. V takovém případě se rychle vrátí v ještě silnější verzi. Nepoužívejte ani aviváž, protože zbytky aviváže mohou vytvářet a pěstovat novou formu plísní. Nakonec myslete i na svou pračku. Je celkem logické, že příčinou zatuchlosti může být i spotřebič vzhledem k tomu, že se v něm mísí špinavé prádlo a vysoká vlhkost.

Jak zničit zatuchlý zápach ve třech krocích

Pamatuje si – ocet, jedlá soda a slunce. Nejprve vyperte oblečení pomocí octa. Přímo do bubnu s prádlem vylijte jednu velkou sklenici bílého octa. Jeho kyseliny pomohou bojovat s bakteriemi. Zapněte program s nejvyšší teplotou. Jakmile se program dokončí, zasypte prádlo šálkem jedlé sody a opět spusťte spotřebič. Jedlá soda má neutralizační účinky, takže zbývající zápach zmizí ze všeho oblečení. Následně, pokud máte možnost, nechte oblečení uschnout na přímém slunci. Sluneční paprsky mají skvělé dezinfekční účinky, které zabijí zbytek bakterií. Pokud tu možnost nemáte, vložte oblečení do sušičky na příslušný program.

Těmito způsoby byste se měli nadobro zbavit zatuchlosti prádla. Pokud postup zcela nepomůže, opakujte jej, ale použijte poloviční dávku octa i jedlé sody.

Obrázky: Freepik