Vyjeli jste si pod stan a zapomněli otvírák na konzervy? Nevadí, takto je otevřete za pár vteřin

Chodíte-li pravidelně kempovat do lesa, zřejmě už jste se naučili spoustu triků, jak si poradit v neobvyklých situacích bez potřebného vybavení. Ale přesto, ať už jste ostřílený tramp nebo pouhý začátečník, hlavním problémem vašeho kempování může být jídlo. Respektive otevření konzervy s masem nebo zeleninou, nemáte-li otvírák. Abyste neumřeli hladem, rádi bychom vám tentokrát ukázali jednoduchý trik, jak se dostat do konzervy i bez otvíráku.

Jak otevřít konzervu bez otvíráku?

Dobré je, že tento trik mohou využít nejen muži, ale i ženy. Konzervu otevřete velice rychle a především snadno. Jediné, co k tomu budete potřebovat je kus betonu. Ten najdete všude, i když jste v lese, daleko od civilizace, kus betonu nebo plochého kamene se vždycky najde. V takovém případě otočte plechovku víčkem dolu a třete s ní o beton. Třete tak dlouho, dokud si nevšimnete, že se kraje zbrousily. Poté otočte plechovku zpět víčkem nahoru a začněte ji po stěnách mírně mačkat, dokud vršek nevylítne ven.

Co říkáte na dnešní trik? Máte i vy nějaké své zaručené vychytávky, jak otevřít konzervu bez otvíráku? Podělte se o ně s nám v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com