Výroba domácího mýdla pro intimní hygienu

Oblast ženských genitálií vyžaduje zvláštní péči. Je třeba dbát na to, aby produkty na intimní hygienu nebyly příliš agresivní, což se většinou stává u běžných mýdel. V dnešním příspěvku naleznete recept na výrobu svého vlastního mýdla z přírodních ingrediencí, jež mohou zabránit především nepříjemnému svědění. 

Proč byste neměla používat běžná mýdla

Zpravidla používáme sprchové gely na tělo i na intimní oblast, ale to není dobře. V této části těla je lepší použít speciální produkty, které obsahují mírnější přísady a respektují přirozené pH. Takto můžete zabránit infekcím, zejména jste-li k nim náchylná. Nebo můžete použít domácí přírodní alternativu s tea tree olejíčkem a tymiánem.

Výroba domácího mýdla pro intimní hygienu

K přípravě domácího mýdla pro intimní hygienu budete potřebovat 210 ml kokosového oleje, 30 g mýdlové vody, 65 ml destilované vody, tea tree olejíček, esenciální olej z tymiánu, formu na výrobu mýdla, která není vyrobena z hliníku, ochranné brýle, ruční mixér, hrnec, skleněnou nádobu a vařečku.

Nasaďte si ochranné brýle, do dřezu položte skleněnou nádobu a přilijte mýdlovou vodu a poté destilovanou. Nelekněte se, chemická reakce vytvoří páru, proto nechte směs stát, dokud nevychladne. Na pánev vložte kokosový olej a zahřejte na teplotu kolem 40 stupňů, sundejte ze sporáku a pomalu smíchejte s mýdlovou vodou pomocí ručního mixéru. Počkejte, dokud se nevytvoří hmota podobná gelu. Opět počkejte, až směs vychladne, přidejte 15 kapek tea tree olejíčku a 30 kapek esenciálního oleje z tymiánu. Směs nalijte do formy a přikryjte ručníkem, aby mohla započít saponifikace. Nechte odpočívat 12 – 24 hodin a během této doby s formou nehýbejte. Jakmile mýdlo ztuhne, vyjměte ho z formy. Skladujte na chladném a suchém místě asi měsíc.

Tipy pro intimní hygienu

Pokud jste náchylná ke zdravotním potížím v oblasti genitálií, doporučujeme následující tipy:

  • Noste bavlněné spodní prádlo
  • Po umytí naneste pro zvlhčení genitální oblasti měsíčkový olej
  • Pokud si všimnete prvních příznaků infekce, naneste na spodní prádlo kapku tea tree oleje, aby teplo uvolnilo účinné látky
  • Zlepšete intimní hygienu používáním vlhčených ubrousků
  • Nezapomínejte, že zdraví vašich střev úzce souvisí s oblastí genitálií
  • Potraviny, jako je jogurt, kefír nebo česnek, také pomáhají léčit nemoci zevnitř

Obrázky: Freepik