Výroba koše na prádlo z přírodních materiálů bez použití plastů

Proč kupovat předražené doplňky do domácnosti, když si je můžete snadno vyrobit sami? Vyrobit krásný koš na prádlo je velmi snadné. Obdobně můžete vyrobit úložné boxy dětem na plyšové hračky nebo babičce na pomůcky na pletení. Design je navíc zcela ve vaší režii a každému můžete vyrobit jedinečný výrobek, který ocení obdarovaný, ale také návštěvy. Levné materiály vás nadto nezruinují a tvoření vás bude nadmíru bavit.

Co budete potřebovat na výrobu

  • Karton nebo lepenku o rozměrech 73 x 122 cm (případně větší rozměr podle potřeby)
  • Ostré nůžky nebo ostrý nůž
  • Tavící pistoli s lepidlem
  • Lano nebo přírodní provaz
  • Jakoukoli tkaninu
  • Jehly a silnější nitě, případně provázky

Postup

Z kartonu vytvořte válec, poté vystřihněte z dalšího kartonu dno o průměru 39,5 cm (nebo podle představy, čím větší průměr, tím větší nádoba).

Válec spojte pomocí tavné pistole a lepidla k sobě a připevněte horkým lepidlem také dno. Nerovnosti a přesahující části dna ořízněte pomocí ostrého nože nebo ostrých nůžek.

Následně začněte obmotávat válec lanem nebo přírodním provazem s pomocí lepicí pistole od zdola nahoru. Je nutné přidávat dostatek lepidla, aby byl zachován tvar a jednotlivé vrstvy držely při sobě.

Pomocí lepicí pistole přilepte také ozdobné rukojeti, které mohou být spletené ze stejného lana nebo tenčího provázku. Po zaschnutí lepidla je ještě přišijte jehlou a silnější nití.

Koš plný prádla může být těžký, proto můžete na spodek připevnit malá pojízdná kolečka.

Z látky vytvořte podšívku, po sešití jí připevněte k horní části koše.

Koš je takřka hotový, vyrobit můžete ještě víko vystřižením kulatého kartonu, který olemujete látkou s delším okrajem do stran. Doprostřed připevněte rukojeť z lana nebo háček na zvedání víka. Na závěr naviňte lano ve směru od středu po okraj v pravidelných kruzích a zpevňujte lepidlem pomocí tavné pistole.

Obrázky: Pixabay