Využijte konsolidaci půjček ve svůj prospěch. Známe všechny výhody

Konsolidace půjček je šikovný bankovní produkt, který vám může v mnoha ohledech zlepšit stávající bankovní úvěry. Kromě nižších úroků získáte lepší podmínky nebo nový splátkový kalendář, který bude lépe vyhovovat vaší současné situaci.

Co je konsolidace?

Konsolidací vám banka sloučí existující úvěry, a vznikne tak jedna půjčka. Tuto službu zpravidla nabízejí bankovní instituce, které zaštítí váš nový úvěr a vytvoří vám tak i nový splátkový kalendář. Jaké tedy konsolidace přináší výhody?

1.      Snížení měsíčních splátek

Vnímáte měsíční výdaje na splácení půjček jako neúnosné? S konsolidací přislibuje většina bankovních institucí snížení měsíčních splátek.

Pozor: Snížením měsíčních splátek může dojít k prodloužení doby splatnosti půjčky. Výsledkem ale stále budou nižší měsíční výdaje.

2.      Snížení úroku

Konsolidaci více úvěrů do jednoho nebo i jen refinancování jedné půjčky je záhodno zvážit v momentě, kdy trh nabízí výhodnější úrokové sazby. Využijte období nízkých úroků a snižte si tak celkové náklady na půjčku.

3.      Snazší splácení

Platit každý měsíc několik půjček s různými daty splatnosti a odlišnými měsíčními splátkami může být matoucí a stresové. S jednou půjčkou budete moci snadněji hlídat, zda vám z účtu odešla včas správná splátka, a vyhnete se tak nepříjemnostem spojeným s prodlením.

4.      Zlepší vaši platební historii

V konečném důsledku může konsolidace zlepšit vaši celkovou platební historii. Nižší úroky a menší měsíční splátky znamenají více finančních prostředků na úhradu dluhů. Jednodušší splácení pak snižuje riziko, že se s platbou půjčky opozdíte nebo na ni zcela zapomenete. V očích bank ve finále budete vypadat jako spolehlivý klient, který plní své závazky včas a řádně.