Nepodceňte funkčnost pouzder a obalů na notebook: 4 typy a styly, které vám mohly padnout do oka

Obal či pouzdro notebook chrání nejen při pádu. Brání také prachu, vlhku, mrazu a dalším škodlivým vlivům, aby notebook poškodily. Kromě bezpečnostní funkce má obal i funkci estetickou. Vyberte si ten pravý.

1.     Batoh/taška s kapsou na notebook

Nejjednodušším řešením je pořídit si rovnou batoh nebo tašku s všitou a vypolstrovanou kapsou přímo na notebook. V dnešní době takový produkt není už nic neobvyklého. Batohy či brašny určené k přenosu notebooku jsou povětšinou vypolstrované nejen zevnitř, ale také z vnějších stran, takže svůj notebook můžete nosit s radostí a bez obav.

2.     Uzavíratelné pouzdro

Uzavíratelné pouzdro má mnoho podob. Mezi ty nejvíce prodávané se řadí látkové se zapínáním na zip. Na trhu však najdete i originální variace, například kožené, z recyklovaných materiálů, dokonce pletené a se zapínáním na druk či knoflík. Výhodou těchto pouzder je, že je můžete využít i jako pořadač, do kterého se vejde nabíječka, poznámkový blok, propiska a další nutnosti.

3.     Rukávy na notebook

Rukávy na notebook představují specifický obal, který se navléká na obě křídla laptopu a při jeho zavření vytvoří malý kufřík s uchem. Vymakanější modely mají přídavný popruh pro ještě snadnější přenos. Existují také podoby bez kapes a madel.

4.     Kryt na notebook

Plastový kryt je těsně padnoucí pouzdro, které se na notebook nacvakává podobně jako kryt na mobilní telefon. Jeho tvar je vykrojený podle příslušných portů a ze spodní strany je vybaven protiskluzovými nožičkami. Pořídit ho můžete v nespočtu barevných variant, v trasparentních i vzorovaných.

Další ochranné příslušenství

Pokud chcete svůj notebook chránit co nejlépe a podpořit tak jeho životnost, zapomenout byste neměli ani na další užitečné pomůcky, jako je například:

  • ochranná fólie na monitor (proti škrábancům a otiskům prstů),
  • chránič klávesnice (proti tekutinám, prachu a dalším mikronečistotám),
  • kryt na přední kameru (posuvný mechanismus zajišťuje soukromí).