Vzkaz lékařů z celého světa. Vyhrát nad virem můžeme jedině společně

Počet potvrzených případů infikovaných koronavirem se nezastavuje a ani nemá tendence zpomalovat, spíše naopak. Lékaři jsou nuceni pracovat přesčas, nejí, nespí a v současné době se nemocnice potýkají s pozvolným vyčerpáním zdravotnického personálu. Bez lékařů a zdravotních sester tuto bitvu zcela jistě prohrajeme. Ale oni pro nás mají jeden vzkaz, který vypovídá o všem. Budeme-li se jím řídit, celý svět má vyhráno.

Co v současné době vzkazují lékaři lidem?

Tito hrdinové bojují každý den za záchranu světa, ale připouštějí, že měli i dost času podívat se na nevědomost lidí ohledně koronaviru. Mnoho z nich si totiž neuvědomuje nebezpečí, jaké tkví v nedodržování nařízení, doporučení, opatření atd. Lidé opouštějí své domovy zcela zbytečně, bez nutnosti. Z toho důvodu se lékaři na celém světě spojili v globální výzvě a poprosili obyvatele planety, aby zůstali doma. Jedině tak může veškerý zdravotnický personál pokračovat ve své práci, pouze tak můžeme tento boj vyhrát. 

Internet obletěla velká spousta fotografií, kde se lékaři a zdravotní sestry shromáždili s kusy papíru, kde stála výzva lidem:

“Zůstaneme v práci pro vás. Vy zůstaňte doma pro nás!”

Slogan má zvýšit povědomí o nutnosti zůstat doma a umožnit zdravotnickým pracovníkům vykonávat svou práci. Je třeba si uvědomit, že proti koronaviru nejsme bezmocní, pokud dodržíme několik pravidel. Nejdůležitější z nich je zároveň i to nejjednodušší – zůstat doma. Pouze tak jsme schopni zpomalit šíření viru a nepřetěžovat náš zdravotnický systém.

Obrázky: Coffeecarafe