WhatsApp přichází s dlouho očekávanou novinkou. Usnadní používání a zajistí bezpečnost

Nejčastěji využívají uživatelé aplikaci WhatsApp k psaní zpráv a volání. Samozřejmě lze s její pomocí odesílat fotky z dovolené nebo krátká videa z pracovních prezentací nebo z hudební přehrávky dětí pro ostatní, kteří nemohou sdílet daný okamžik v reálném životě. Jsou však funkce, které doposavad této oblíbené aplikaci chyběly, především v souvislosti s posíláním fotek a jejich uchováváním. To se nyní mění.

Oblíbená aplikace pro psaní a volání

Jak se spojit s kolegy z práce během tzv. home office? Pomocí WhatsAppu. Jak dát vědět o sobě a podělit se o zážitky z dovolené s rodinou nebo přáteli? Opět vítězí tato jednoduchá aplikace, která umožňuje sdílení informací. Co však aplikaci chybí jsou novinky, které umožňují jiné platformy. Nejčastěji se diskutuje o volání přes webové rozhraní nebo snazší odpovídání na zprávy bez nutnosti čtení nebo archivování. Nyní ale WhatsApp přichází s přelomovou novinkou, která připomíná fungování jiné oblíbené apky.

Ve stylu Snapchatu

Při posílání fotek nebo videí pomocí WhatsAppu dochází k jejich ukládání do mobilního telefonu, kde se musí pak ručně odstraňovat. To se podle vyjádření zveřejněného na blogu Facebooku od nynějška mění a součástí bude nová funkce, která umožní posílání bez trvalého digitálního záznamu. Jedná se o funkci, která je charakteristická pro Snapchat, který používá více než 50 milionů Američanů pro posílání fotek, které po 10vteřinovém zobrazení navždy mizí.

Funkce „Zobrazit jednou“

Nová funkce „Zobrazit jednou“ bude viditelná po otevření daného chatu, nebude viditelná v náhledu a po zobrazení zmizí. Facebook však vydává současně varování, že příjemce může během daného časového limitu vytvořit snímek obrazovky, sdílet data je proto nutné pouze s lidmi, se kterými jsou dotyční v běžném kontaktu. V případě, že si daný příjemce fotku neprohlédne, sama automaticky zmizí po 14 dnech. Změny se projeví při nejbližší aktualizaci aplikace, funkci bude možné přidat k jednotlivým snímkům ručně.

Úvodní obrázek: Alex Photo Stock / Shutterstock, Zdroj: Metronieuws.nl